jak oddychać podczas porodu i pracy Dla większości kobiet oczekujących na dodatek w rodzinie proces dostawy jest najbardziej ekscytujący. Okres obfituje w wiele niebezpieczeństw i trudności, które czekają na przyszłą matkę. Rozważmy to bardziej szczegółowo, powiemy szczegółowo, jak prawidłowo oddychać podczas walk i narodzin jako całości, wymieniamy techniki, aby zmniejszyć ból.

Przygotowanie do porodu: musisz wiedzieć - oddychanie

Położnicy doradzają kobietom w okresie ciąży, aby stopniowo zaczęły się przygotowywać do porodu. Polega ona bezpośrednio na opanowaniu pewnych technik. Ćwiczenia zalecane do codziennego użytku. Być może ich włączenie do kompleksu gimnastycznego dla kobiet w ciąży. W tym przypadku czas ćwiczeń oddechowych wynosi nie więcej niż 10 minut. Długie sesje mogą powodować hiperwentylację płuc, która jest obarczona zawrotami głowy i bólem głowy.

Taki proces, jak przygotowanie do porodu, w którym oddech odgrywa ważną rolę, jest bardzo długi. Lekarze zwracają uwagę kobiet bezpośrednio na rozwój technik oddechowych, co bardzo pomaga w okresie pojawienia się dziecka. Konwencjonalnie można je podzielić na 2 grupy:

  • włączenie oddechu brzucha, pełne oddychanie.
  • zwiększyć wydajność, wydajność.

Zastosowanie pierwszej techniki obejmuje wydychającą wydech, który powinien mieć maksymalną amplitudę. Napięcie w mięśniach brzucha, żołądek chowa się i "rośnie" do kręgosłupa. Następnie następuje powolny, łagodny relaks. Rezultatem jest pasywne wypełnianie dolnych partii płuc powietrzem. Aby kontrolować technikę, lekarze zalecają umieszczenie dłoni w okolicy hipochondrium: wydech - ręce poruszają się pod żebrami, wdech - wyjdź do przodu.

Po opanowaniu brzucha, idź do pełnego oddychania. Początek jest taki sam, - wydychający wydech, który prowadzi do pominięcia przedniej ściany otrzewnej. Podczas wdechu dłonie znajdujące się pod żebrami są uniesione, dolne części układu oddechowego rozszerzają się. Następuje stopniowe zwiększanie objętości średnich. Następnie podnosi się obojczyk, co wskazuje na włączenie wierzchołka płuc do procesu.

jak właściwie oddychać przy porodzie

W tym ćwiczeniu bardzo ważne jest wciągnięcie żołądka, który działa jak podpora. Wydech występuje w odwrotnej kolejności. Ostatni to skurcz mięśni dna miednicy. Po tym następuje przerwa, - ścianka brzucha zostaje zwolniona, a po niej powstaje nowy oddech. Użycie takich technik polega na wciągnięciu powietrza przez nos. Membrana powinna łagodnie opada. Wykonuj ćwiczenie około 10 razy dziennie i więcej.

Ekonomiczny oddech jest ważny podczas porodu. Aby poprawić wydajność procesu oddechowego, konieczny jest stosunek czasu trwania wdechu i wydechu do liczby skurczów serca występujących w tych fazach. Kładąc kciuk na pulsie w okolicy nadgarstka, kobieta liczy, ile uderzeń występuje podczas wdechu i wydechu. Często stosunek ten wynosi 1: 1, 1: 1,5, ale należy go doprowadzić do 1: 2. W rezultacie zwiększając długość fazy wydechowej, można skuteczniej oddychać. Opracowanie takiego sprzętu zajmuje około tygodnia.

Jak oddychać podczas porodu?

Właściwe oddychanie podczas porodu jest ważne. Pomaga on nie tylko poradzić sobie z bolesnymi odczuciami, zmniejsza ich intensywność, ale także zapobiega pojawieniu się urazu porodowego. Jak oddychać podczas porodu w ciąży powiedz, zaczynając od drugiej połowy ciąży. W takim przypadku kobieta powinna ściśle przestrzegać tych zaleceń, prowadzić ćwiczenia samodzielnie w domu, nie tylko moralnie, ale także fizycznie.

Oddychanie podczas porodu

Zgodnie z fizjologią ogólnego procesu, zaczyna się natychmiast pojawieniem się skurczów. Początkowo mają małą intensywność i krótki czas trwania. Na tym etapie położnicy zalecają stosowanie powolnej techniki - łagodnej, stopniowej zmiany wydechu i wdechu, ze zwiększeniem pierwszego. Wlot powietrza odbywa się przez nos, uwolnienie przez usta. Rozpocznij od głębokiego wydechu - łagodzi stres. W międzyczasie korzystaj z oddychania relaksacyjnego.

Aby ciężarna kobieta zrozumiała, jak prawidłowo oddychać podczas porodu, ginekolodzy na długich terminach wielokrotnie prowadzą rozmowy na ten temat. Algorytmy są testowane w praktyce. Kobieta może trenować także w domu, sama. Wiedząc, jak oddychać podczas skurczów, oczekująca matka będzie w stanie zmniejszyć ból tego procesu. Należy wziąć pod uwagę następującą zasadę: skurcze są dłuższe i silniejsze, powinno być głębsze i wolniejsze oddychanie.

jak prawidłowo oddychać podczas porodu

Oddychanie

Drugi etap pracy wymaga maksymalnego wysiłku fizycznego. Natychmiast w tym czasie rodzi się dziecko. Aby wszystko poszło gładko, każdy połognik musi wiedzieć, jak prawidłowo oddychać podczas prób:

  • początek skurczu macicy jest najgłębszym oddechem;
  • recyrkulowane powietrze nie jest wydychane, ale jakby połknięte;
  • kiedy odczuwa się brak tlenu - gładką, powolną wydech i powtarzaj od początku.

Połknięta objętość powietrza wytwarza ciśnienie na membranie, która w rzeczywistości przepuszcza napięcie do dna macicy. Po wydechu należy upewnić się, że nie ma przerw, krótkich oddechów, ponieważ wydajność spada gwałtownie, z powodu ruchu membrany w górę. W przypadku 1 pulugi, której czas trwania wynosi 1 minutę, kobieta musi powtórzyć 3 cykle wdechu i wydechu, unikając obciążenia mięśni dna miednicy - nie pchnij głowy (termin położniczy).

Kiedy rodzi się poród, jak oddychać i popychać kobietę, ginekolog wyjaśnia. Ze względu na to, że poziom bólu jest tak wysoki, matka nie zawsze może przestrzegać zaleceń i otrzymanych porad. W związku z takimi cechami wielu lekarzy opracowuje te ćwiczenia z przyszłymi matkami przed rozpoczęciem porodu. Takie szkolenie nie jest daremne.

Technika oddychania podczas porodu i porodu

Warto zauważyć, że w niektórych okresach ogólnego procesu oddychanie powinno odbywać się na różne sposoby. Technika oddychania podczas porodu znacznie różni się od tej stosowanej w pierwszym etapie niemowlęcia. Właściwe użycie pomaga uniknąć:

Technika oddychania od narodzin dziecka dla ulgi w bólu

Pełny algorytm działań podczas porodu omawia się z kobietą w ciąży podczas wizyty u ginekologa w drugiej połowie ciąży. W tym przypadku technika oddychania w momencie urodzenia jest rozpatrywana osobno. Jego główne punkty to:

  • pierwszy oddech na wysokości skurczu;
  • wdychaj przez nos, po czym korzystaj z ekonomicznego oddychania - spokojne pobieranie powietrza, długi, spokojny wydech;
  • relaksujące oddychanie w przerwach między skurczami.
jak oddychać podczas porodu

Oddech psa przy dostawie

Położnicy powinni oddychać psem podczas porodu, aby złagodzić ból podczas długotrwałych, częstych napadów. Rozpocznij od powolnego oddychania, stopniowo doprowadzając go do 1-2 oddechów na sekundę. W rezultacie obie fazy mają ten sam czas trwania. Ogrodzenie przeprowadzane jest po cichu, wydawane z odrobiną dźwięku. Aby mniej wilgoci wyparowało z ust, - przykryj dłonią. Okresowe płukanie jamy ustnej wodą. Po zakończeniu skurczu przestawiają się na ekonomiczne oddychanie.

Oddychanie z koniem podczas porodu

Z powodu bolesnych odczuć dochodzi do ucisku i napięcia narządów wewnętrznych, co negatywnie wpływa na dobre samopoczucie płodu. Skurcz naczyń łożyska prowadzi do zmniejszenia ilości tlenu, który dostaje się do dziecka. Ponadto, zmniejsza się jego i we krwi macierzystej matki, co może niekorzystnie wpłynąć na otwarcie szyjki macicy. Oddychanie konia na tym etapie może poprawić sytuację. Ta technika jest realizowana w następujący sposób:

  • głęboki oddech przez nos;
  • stopniowy, powolny, gładki wydech przez wydłużone usta.

W rezultacie kobieta może usunąć napięcie z włókien mięśniowych twarzy, szyi i warg. Stopniowo następuje relaks refleksyjny niższych części. Ćwiczenia pomagają doskonale rozluźnić mięśnie macicy, ułatwiają i przyspieszają okres tak ważnego momentu jak otwieranie szyi. W rezultacie pierwszy etap przebiega szybciej i jest znacznie łatwiejszy dla przyszłej matki.