Pytanie, ile zmagań primiparas trwają, często interesują kobiety, które przygotowują się do zostania matką po raz pierwszy. Aby odpowiedzieć na to, należy wziąć pod uwagę wiele czynników, w tym czas trwania ciąży, liczbę płodów, a także obecność przewlekłych chorób układu rozrodczego itp.

Jak długi jest okres dylatacji szyjki macicy?

Przed opisaniem czasu pracy na primiparach, należy zauważyć, że pierwszy okres składa się z 3 etapów. Podczas nich dochodzi do otwarcia zarówno mięśni poprzecznych, jak i podłużnych, które kurczą się w czasie, by znów odprężyć się. Proces ten jest całkowicie niekontrolowany, a zatem nie podlega kobiecie, w przeciwieństwie do próby , którym może zarządzać.

Aby w pełni zrozumieć, jak długo trwa kurczenie się primiparów, należy oddzielnie rozważyć każdą z faz rozszerzania szyjki macicy.

Czas trwania początkowej fazy, czyli tak zwanej fazy utajonej, wynosi około 7-8 godzin. W tym czasie czas trwania walki jest bardzo mały - około 30-45 sekund. Nie pojawiają się tak często - co 4-5 minut. Pod koniec tej fazy obserwuje się otwarcie szyjki do 3 cm.

Czas trwania aktywnej fazy tego okresu porodu, taki jak otwarcie szyjki macicy, sięga 3-5 godzin, czas trwania samego ataku wynosi 1 minutę. Pojawiają się prawie co 2-4 minuty. Pod koniec aktywnej fazy szyjka macicy otwiera się na wysokości 3-7 cm.

Ostatnią fazą jest faza spowalniania, która trwa około 0,5-1,5 godziny. Sama walka trwa 70-90 sekund, a przerwa między nimi sięga 30-60 sekund. Pod koniec fazy występuje całkowite otwarcie szyjki macicy - 7-10 cm.

Tak więc, jeśli mówimy o tym, ile godzin trwają skurcze dla primiparów, to średnio wynosi to 8-10 godzin.

Jak długo trwają walki fałszywe?

Biorąc pod uwagę liczbę bólów porodowych u primiparów, należy rozważyć fenomen fałszywe ataki .

czas pracy w primipara

Takie uczucie po raz pierwszy w ciąży kobiety mogą świętować około 20 tygodni. Główną różnicą między tymi walkami jest fakt, że powstają one z reguły w związku ze zwiększoną aktywnością fizyczną (długotrwałym chodzeniem, wchodzeniem po schodach). Fałszywe ataki są również szybkie, ponieważ pojawiły się i nie mają takich funkcji, jak częstotliwość i częstotliwość. Często znikają po zmianie pozycji ciała.

Jeśli chodzi o długość okresu, w którym są obserwowane, jest to 3-7 dni. Jednak niektóre kobiety odnotowują również swój okresowy wygląd aż do samego porodu.