"Świadomy - oznacza uzbrojony!" - ta zasada najlepiej nadaje się do procesu porodu. Z pewnością instynkt macierzyński wykona swoją pracę i nie będzie posiadał informacji o zawiłościach tajemnicy narodzin, ale możliwe jest, aby świat stał się nowym człowiekiem we właściwy sposób, bez szkody dla zdrowia matki i noworodka, tylko za wiedzą. W końcu przekazujesz swoją główną, mamy nadzieję, nie ostatni egzamin w życiu ...

Tak więc medytacja na temat "Porodu" trwa. Ty, dzięki użyciu wcześniej opanowanych technik oddechowych, bezboleśnie zniosłeś dość długi pierwszy etap porodu - skurcze, które ujawniają szyjkę macicy. I pomimo ich wzrostu i wzrostu, myśli zbliżającego się spotkania z ich maluchami ocieplającymi duszę dają jeszcze więcej sił, by pomóc bezbronnemu dziecku zobaczyć świat. Nagle po prostu nierealne pragnienie pójścia do toalety "duże" - jest to moment, w którym zaczynają się próby. Gratulacje, jeszcze trochę, a staniesz się mamą!

Najważniejszą rzeczą tutaj jest nie ulegać pragnieniu ciała, aby opróżnić jelita, nawet jeśli jest po prostu nie do zniesienia. Pomyśl o dziecku, oddychaj, oddychaj i znowu oddychaj. Nieprzestrzeganie tej zasady, nieuprawnione działania, użalanie się nad sobą może prowadzić do urazu, niedotlenienia płodu (w tym okresie dziecko w szczególności potrzebuje tlenu), nieuzasadnionego pęknięcia szyjki macicy (jeśli nie jest całkowicie otwarty) i krocza. Należy zacząć naciskać, jeśli głowa dziecka całkowicie minęła kanał rodny i znajduje się w dnie miednicy. Tak więc tylko wtedy, gdy położna, upewniając się o prawidłowym ułożeniu głowy, pozwoli, biorąc głęboki oddech, wypchnąć z jej ostatniej siły, napinając prasę i kierując wysiłki, jak przy opróżnianiu jelita.

Próby narodzin: co dzieje się w ciele?

Poród jest procesem przejścia dziecka przez kanał rodny (około 10 cm) podczas porodu w wyniku mimowolnego skurczu mięśni przepony i prasy brzusznej. Zwiększenie ciśnienia w jamie brzusznej i wewnątrzmacicznej, pod warunkiem, że szyjka macicy jest całkowicie otwarta, promuje głowę płodu w dół, co skutkuje ściśnięciem ścian odbytnicy i dna miednicy. Wszystko to powoduje chęć wypróżnienia lub tzw. "Potugi".

Jeśli przed porodem podjąłeś kroki w celu oczyszczenia jelit, wtedy o możliwych ekskrementach nie powinieneś się martwić: nie ma niczego do defekacji. Jeśli nie było oczyszczenia, zwykłe defekacje nie powinny ci przeszkadzać. W tej sytuacji zjawisko to jest naturalne i często występuje. Próby kontrolowania ich przesyłek będą zakłócać normalny przepływ pracy. Zdrowie dziecka jest o wiele ważniejsze niż te doświadczenia, prawda?

Czas trwania prób

Kilka słów o tym, jak długo trwają te próby. Średnio ten okres trwa około pół godziny. Na jego czas trwania ma wpływ kobieta, "pierworodny" lub kobieta. A jeśli przy pierwszych próbach może trwać do 2 godzin, to na koniec, w związku z przygotowanymi sposobami patrymonialnymi po poprzednim porodzie, okres prób może wynosić 5 minut.

Jak prawidłowo oddychać podczas prób?

Oddychanie podczas prób, podobnie jak w okresie skurczów - jest elementem skutecznej dostawy. Tak więc, aby uzyskać pełną inspirację przy próbie, najpierw trzeba dobrze wydychać. Następnie:

  1. Weź głęboki oddech.
  2. Oddychamy wstrzymując mięśnie brzucha.
  3. Zwiększamy nacisk na miednicę, jakby popychaliśmy owoc.
  4. Płynnie, tak, tak, jest to płynnie wydychany ("szarpnięcie" może prowadzić do urazu głowy dziecka z powodu tego, że podczas tego wydechu głowa wraca).
  5. Wdychaj i wydychaj ponownie.

Całą sekwencję czynności należy powtórzyć trzy razy dla pożądania. Następnie, aby odpocząć i nabrać sił do następnej próby, musisz wziąć pełny oddech i przywrócić spokojny, równy oddech.

Zachowanie podczas prób

Wraz z oddychaniem potrzebny jest również udany bieg porodu:

  • zaufaj profesjonalistom: położna w tym czasie powinna stać się najlepszym przyjacielem dla ciebie i przyszłego dziecka;
  • w każdym razie, nawet jeśli chcesz, nie krzycz: to prowadzi do słabych prób i pozbawia dziecko istotnego tlenu;
  • nie kontroluj prawdopodobieństwa wystąpienia wypróżnień lub wypróżnień.

Przy próbie trzeba mocno przycisnąć brodę do klatki piersiowej, mocno chwytając poręcze fotela, jednocześnie opierając się na specjalnych urządzeniach z rozłożonymi nogami i podciągniętymi do pachowych dziurek. Wzmocnienie bólu w kroczu podczas próby mówi o prawidłowych działaniach i ruchu dziecka "do wyjścia".

Z reguły w środku napiętego okresu, w walce i próbach, przy wyjściu z pochwy pojawia się głowa dziecka, która może znikać gładko na końcu walki - nie jest to powodem do niepokoju. Podobnie jest z cięciem głowy. Już w następnej walce, tsuzhas zachowanie podczas prób trzy razy za potu по na polecenie położnej, głowa dziecka zostanie zwolniona. Aby uniknąć zerwania, położna zrobi wszystko, co konieczne, aby podczas wysiłku głowa dziecka stopniowo rozciąga skórę krocza. Głowa płodu wybucha z tyłu głowy, następnie z korony, a następnie unbend. Zanim pojawi się twarz, nie można naciskać. Wtedy urodzona twarz obraca się w lewe lub prawe udo matki, ramiona automatycznie się obracają, wkrótce po sobie nawzajem, a potem tors i nogi łatwo wychodzą.

Z ulgą! Twój krzyczący klejnot jest umieszczony na twoim brzuchu. Nie powstrzymujcie emocji: radujcie się lub płaczcie z powodu szczęścia - staliście się matką!