Jeśli kobieta chce zmniejszyć ból podczas porodu, powinna nauczyć się prawidłowo oddychać. Ta umiejętność nie pozwoli na użycie środków znieczulających, które mogą mieć negatywny wpływ na dziecko.

Przygotowanie do porodu: oddychanie

Umiejętność oddychania na różnych etapach porodu znacznie ułatwi przechodzenie porodu i samą kobietę. Na przykład w początkowej fazie zaleca się stosowanie głębokiego oddychania. Pozwala kobiecie się zrelaksować. A potrzeba wykonywania inhalacji i wydechu przy stałym liczeniu będzie odwracała uwagę od niepokojących myśli i dyskomfortu.

Wykonując głęboki wdech, wdychaj przez nos. Powinno być długie i spokojne. Powinno być odczucie stopniowego napełniania powietrzem całej objętości płuc. Wydech wydechowy jest konieczny bez najmniejszego wysiłku, powoli przez usta. Klatka piersiowa i mięśnie brzucha biorą udział w procesie oddychania. Nawiasem mówiąc, praca mięśni brzucha wywoła niewielką zmianę ciśnienia w jamie brzusznej, która ponownie pobudzi skurcze macicy.

Głębokie oddychanie nasyca krew tlenem. Fakt ten korzystnie wpłynie zarówno na przebieg porodu, jak i na stan niemowlęcia. W następnym etapie, gdy skurcze zaczynają nabrzmiewać, oddech powinien stać się płytki, tworząc efekt naturalnego znieczulenia. W przedziale pomiędzy skurczami pokazano zmierzone oddychanie, przywracając siłę kobiety.

Kiedy nadejdzie krytyczny moment, dziecko zstępuje przez kanał rodny, właściwe oddychanie podczas porodu pozwoli kobiecie zachowywać się poprawnie i nie dopuszczać prób przed koniecznym czasem. Ale około 70% skuteczności prób zależy od tego, jak umiejętnie kobieta napełnia płuca powietrzem i jak szybko wypuszcza je z płuc.

Lekcje oddychania podczas porodu

Podczas porodu technik oddechowych jest kilka.

  1. Świeca to dość częste i płytkie oddychanie. Wdychaj przez nos i wydychaj przez usta. Prawidłowe oddychanie podczas porodu wygląda tak, jakbyś dmuchał świecę bezpośrednio przed twoimi ustami. Inspiracje i wydech trwają przez całe spotkanie. Około 20 sekund po wykonaniu tego rodzaju oddychania kobieta poczuje lekkie zawroty głowy. Jest to spowodowane znacznym uwalnianiem endorfin, które zmniejszają zespół bókowy.
  2. Duża świeca to kolejna opcja, ponieważ należy oddychać podczas porodu. Technika wykonania jest taka sama, jak w poprzedniej metodzie, po prostu oddychanie odbywa się z wielkim wysiłkiem. Wydychanie odbywa się przez praktycznie ściśnięte usta i wdychanie, jakby próbując "oddychać" przez nos z zatorami. Ta technika oddychania podczas porodu jest stosowana, jeśli "świece" nie są wystarczające, aby zmniejszyć ból.
  3. Pociąg - wykonywany podczas otwierania szyjki macicy. Skurcze w tej chwili są bardzo intensywne, pojawiają się w odstępach około 60 sekund. Уроки дыхания при родах Czas trwania skurczów wynosi od 40 sekund do 1 minuty. W tym przypadku prawidłowe oddychanie podczas porodu pomaga w walce "oddychać". Technika składa się z "Świece" i "Duże świece". Na początku walki stosuje się pierwszy rodzaj oddychania. Wraz ze wzrostem skurczu oddech kobiety rodzi. Kiedy skurcz zaczyna ustępować, oddech uspokaja się.
  4. Pod koniec skurczu, przy prawidłowym oddychaniu podczas porodu jakiegokolwiek rodzaju, konieczne jest głębokie wdychanie przez nos i głębokie wydychanie przez usta. To ćwiczenie pozwoli ci odpocząć i odpocząć przez chwilę w oczekiwaniu na kolejną walkę.