oddychanie w ataku Kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży, najpierw bada informacje o urodzeniu dziecka, jego wychowaniu, starając się nie myśleć o nadchodzących porodach, ponieważ wielu się boi. Ale w rzeczywistości trzeba pomyśleć o przygotowaniu się do zasłon łóżkowych na długo przed ich rozpoczęciem, aby nauczyć się i wypracować technikę prawidłowego oddychania podczas porodu, aby spokojnie obserwować ją podczas porodu.

Co zrobić, gdy zaczną się skurcze?

Na samym początku walki nie przynoszą one wiele bólu i specjalnego dyskomfortu, nie pojawiają się zbyt wiele i puszczają. Ale dalej zaczynają się zwiększać, przynosząc ze sobą bolesne odczucia, tym silniejsze i mocniejsze. Kiedy skurcze pojawiają się w odstępach 10 minut lub mniej, kobieta powinna idź do szpitala .

Kiedy zaczynają się regularne skurcze, z niewielką przerwą w czasie, nie można stłumić bólu, krzyczeć, zaciskać mięśnie brzucha. Takie metody nie złagodzą stanu, ale tylko osłabiają i wyczerpują ciało szybciej, ale ból nie przeminie. Ponadto nadmierny stres spowolni prawidłowy i szybki proces otwierania szyjki macicy, w tym przypadku lekarze będą musieli uciekać się do stymulacji porodu. Ponieważ mocowanie mocno wpływa na zdrowie dziecka, aw niektórych przypadkach prowadzi do jego głodu tlenowego. Dlatego niezwykle ważne jest, aby złagodzić stan, aby obserwować prawidłowy rytm oddychania podczas walk.

Technika oddychania w pojedynkach

Przy pierwszych skurczach musisz wdychać przez nos cztery noski i wydychać - w sześć kont przez usta, podczas składania warg "w rurkę". Taki oddech podczas skurczów rozluźnia mięśnie, wypełnia ciało matki i dziecka tlenem i przynosi uspakajający efekt. Korzystając z tej techniki, musisz zachować tabulacje, odwracać od myśli o bólu i skupia twoją uwagę na obserwowaniu rytmu wdechu-wydechu.

Kiedy zwiększa się intensywność skurczów, musisz uspokoić oddech. Można to osiągnąć, stosując technikę oddychania podobną do "psa": musisz oddychać, otwierać usta i trzymać język na uboczu, powierzchownie, jak w upale, psy to robią. Nie wstydź się, ponieważ szpital - to nie jest miejsce, w którym musisz myśleć o tym, jak wyglądasz, w tej sytuacji musisz myśleć tylko o zdrowiu dziecka i ułatwić proces porodu. Co więcej, takie metody będą używane nie tylko przez ciebie.

Gdy szyjka macicy się otworzy , prawidłowy oddech podczas skurczów powinien być szybszy: płytki oddech przez nos i szybki wydech przez usta, jednocześnie ponownie składając wargi "w rurkę". Kiedy ból ustąpi, musisz spróbować uspokoić swój oddech. Można powiedzieć, że ta metoda pozwala "oddychać" ostrym bólem.

Podczas próby (silne skurcze), rodzi się dziecko. Kiedy się zaczyna, należy wdychać i wydychać, zgodnie z zaleceniami lekarza, jednocześnie biorąc jak najwięcej głęboki oddech i wstrzymywać oddech przez 10 do 15 sekund, podczas gdy ty musisz naciskać. Jednocześnie pociągnij do siebie poręcze kanapy, spoczywając na piętach, spójrz na pępek. Nie trzeba wciskać "w głowę" ani odbytu, tak jak w pierwszym przypadku można dostać krwotok w oczodołach, odwarstwienie siatkówki lub udar, w drugim przypadku można zarobić poważne hemoroidy. Jeśli odczuwa się brak powietrza, musisz wydychać i głębiej oddychać. Podczas jednej próby proces wdychania-wydechu-wydechu powinien być przeprowadzony około trzy razy. oddychanie podczas skurczów

Pomiędzy próbami konieczne jest oddychanie powoli i głęboko.

Warto pamiętać, że przerwa pomiędzy skurczami musi być wykorzystana do relaksu i odpoczynku ciała. A przestrzeganie technik oddychania podczas porodu ułatwia poród.

Nie jest trudno wykonać tę technikę oddychania, ale lepiej jest zacząć ćwiczyć z wyprzedzeniem i doprowadzić do automatyzacji procesu. W tym przypadku będziesz przygotowany i będziesz w stanie w określonych momentach zastosować określony rytm oddychania, łagodząc sam stan. Ponadto poczujesz się pewniej kontrolując swój stan.