Wszyscy wiedzą, że poród może mieć miejsce nie tylko naturalnie. W przypadku niektórych wskazań lub w nagłych przypadkach wykonuje się cięcie cesarskie. Operacja może być zarówno planowana, jak i awaryjna. Oczywiście, jeśli cesarskie cięcie jest nagłe, to absolutnie nic nie zależy od ciebie - pozostaje ufać lekarzom i mieć nadzieję na ich profesjonalizm. Ale jeśli wiedziałeś wcześniej o operacji, przygotowanie do cięcia cesarskiego powinno być obowiązkowym krokiem.

Przygotowanie do planowanego cięcia cesarskiego

Na początek, po dokładnym ustaleniu cięcia cesarskiego jako jedynego możliwego lub zalecanego procesu dostawy, należy w każdym przypadku uzgodnić i podpisać niezbędne dokumenty. Następnie lekarze zaoferują ci darowiznę nawet do 300 ml własnej krwi. Ten środek ostrożności będzie odgrywał ważną rolę, jeśli potrzebujesz pilnej transfuzji podczas operacji. Żadne zagrożenie dla ciebie lub dziecka nie oznacza małej utraty krwi - osocze, które wyzdrowieje w ciągu kilku dni.

Jak się przygotowujesz planowane cięcie cesarskie , zależy w dużej mierze od przebiegu samej operacji. Jeśli wybrałeś już klinikę lub szpital położniczy, w którym otrzymasz cesarskie cięcie, przygotuj się do pójścia do szpitala już na 1-2 tygodnie przed przewidywaną datą urodzenia. Jest to konieczne do przeprowadzenia dodatkowych badań, testów i jeśli to konieczne - medycznej korekty stanu.

Jeśli ciąża jako całość jest normalna, nie ma żadnych powikłań i dolegliwości, to możesz przyjść do cesarskiego cięcia nawet w dniu samej operacji. Należy pamiętać, że ostatnim posiłkiem powinna być noc przed nie później niż 18 godzin. Po tym czasie nie wolno jeść ani pić żadnych płynów.

Przygotowując się do cięcia cesarskiego na 2 godziny, jesteś potrzebny jak przygotować się do cięcia cesarskiego zamówienie lewatywa przed porodem . Cewnik zostanie również wstawiony na chwilę, aby uniknąć kolejnych problemów z nerkami. Z reguły, aby zapobiec rozwojowi zakrzepicy żył głębokich, nogi są owinięte elastycznymi bandażami przed operacją. Możesz zastąpić bandaże specjalnymi pończochami przeciwwózniczymi.

Planowana cesarska sekcja, jako metoda porodu, pozwala przygotować się moralnie do operacji. Z reguły już za 20 tygodni będziesz wiedział, co Cię czeka. Dlatego warto z wyprzedzeniem zadbać o wybór placówki medycznej, porozmawiać z lekarzem o wszystkich szczegółach operacji i okresie poporodowym - Twoja nadmierna ciekawość w tej sytuacji przyniesie korzyści.