Do tej pory znacznie wzrosła popularność urodzin w domu. Do pewnego stopnia zjawisko to wynika z braku zaufania do współczesnej medycyny, a w szczególności do lekarzy. Jednak najważniejszym powodem, dla którego chce się mieć dziecko we własnych murach, jest czytanie lub słuchanie opowieści o "doświadczonych" kobietach w pracy. Opisują ten proces jako głęboko intymny, serdeczny i urzekający, nie przypominając bólu ani okrzyków lekarzy.

Co zaskakujące, w niektórych krajach legalne stało się produkowanie dziecka na świat w domu, czego lekarze wcale nie lubią. Czy wszystko jest tak różowe jak na pierwszy rzut oka?

Pozytywne aspekty porodu domowego

Istnieje opinia, że ​​Pan wynagrodził kobietę wystarczającą siłą, aby mogła samodzielnie nosić dziecko i pozbyć się ciężaru. Kobieta w ciąży ma pełne naturalne prawo do osobistego wyboru miejsca urodzenia następcy dla świata i środowiska, które będzie obecne. To samo dotyczy wyboru wygodnej postawy.

Przy porodzie w domu nie ma potrzeby stosowania się do instrukcji położnej i możesz spokojnie się ustatkować. Dla wielu kobiet łatwiej jest rodzić w kucki, leżeć na boku lub przyjąć pozycję kolana-łokcia. Nawiasem mówiąc, ogólnie przyjęta tradycja rodzenia się na plecach nie ma już znaczenia, ponieważ jest uznawana za najbardziej niewygodną.

Wśród kobiet bardzo popularne jest poród w domu w wodzie, co również ma logiczne wytłumaczenie. Uważa się, że dziecko, które było w ciąży przez cały okres ciąży było otoczone płynem owodniowym, będzie "szczęśliwe", aby dostać się do wody po urodzeniu. Pary rodzinne, które praktykują poród, są przekonane, że taki proces porodu ma bardzo pozytywny wpływ na zdrowie emocjonalne i fizyczne noworodka. W każdym razie, nawet jeśli poród w domu w łazience nie zadziałał, dziecko, które urodziło się w jego ojczystym miejscu, na pewno poczuje się lepiej niż to, które pojawiło się za pomocą znieczulenia lub stymulacji.

Ponadto pozytywne aspekty naturalnego porodu w domu obejmują:

  • istnieje możliwość natychmiastowego umieszczenia dziecka na klatce piersiowej i umożliwienia mu ocieplenia się ciepłem matki, wypróbowania pierwszych, najbardziej przydatnych kropli siara , aby się uspokoić i zapomnieć o doświadczanym stresie - rzadko można tego dokonać w szpitalu położniczym, ponieważ wartość takich momentów lekceważy lekarze;
  • obecność ojca i doświadczonego położnika daje kobiecie poczucie bezpieczeństwa i stabilności;
  • Istnieje możliwość wyboru osobistego lekarza, któremu w pełni ufasz.

Poród domowy: plusy i minusy

Jak w każdym biznesie, istnieje również odwrotna strona medalu. Cała sprawa w banalnej nieobecności domu wszystkie niezbędne wyposażenie bezpieczeństwa i akcesoria. W każdej chwili coś może pójść nie tak i będzie za późno na pójście do szpitala. Tak, a położne, świadczące tego rodzaju pomoc, nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje działania. I nie wspominając już o tym, jak wielkoskalowe przygotowania do porodu domowego powinny zostać przeprowadzone przez wszystkich uczestników procesu.

Co jest potrzebne do porodu domowego?

Trudno jest sporządzić dokładną listę wszystkich niezbędnych. urodzenia w domu Kobieta i jej partner muszą zrozumieć całą istotę nadchodzącego, zbadać mechanizm porodu, przygotować się do niego moralnie i fizycznie. Wybrany położnik musi zadbać o stronę medyczną problemu. Kobieta, która wkrótce zostanie zwolniona z ciężaru, musi zostać wykonana lewatywa przed porodem w domu, aby dać krewnym możliwość uporządkowania całego mieszkania, zaopatrzenia się w posag dla noworodka i pieluch dla siebie.

W żadnym wypadku nie może powodować porodu w domu, proces ten powinien przebiegać tak naturalnie, jak to możliwe. Sam wybrałeś tę opcję, więc całkowicie zaufaj naturze.