Przedwczesne porody uznawane są za od 22 do 37 tygodni. Powody porody przedwczesne może występować nieleczona hipertoniczność macicy, złe nawyki, skutki zdrowotne wynikające z niskiego statusu socjoekonomicznego przyszłej matki, poprzednich poronień i poronień. W naszym artykule przyjrzymy się, jak rozpoznać prekursory i objawy przedwczesnej porodu.

Znaki przedwczesnego porodu

Przedwczesne porody są groźne, zaczynają się i zaczynają. Tak więc pierwsze oznaki przedwczesnego porodu przejawiają się mniejszymi bólami brzucha, podobnymi do tych, które występują przy nadciśnieniu, aw większości przypadków mogą mu towarzyszyć bolesne bóle w dolnej części pleców. W tym samym czasie szyjka macicy pozostaje zamknięta. Wraz z nadejściem porodu przedwczesnego pojawia się silny skurcz brzucha, szyja skraca się i otwiera, pęcherz może ulec uszkodzeniu rozładowanie płynu owodniowego .

Jak rozpoznać poród przedwczesny?

Zastanów się teraz nad oznakami zagrożenia przedwczesnym porodem:

  • wyraźne bolesne skurcze macicy podobne do hipertonusa;
  • częstotliwość skurczów macicy w 5 minut;
  • uczucie nacisku na odbyt;
  • pastele lub obrzęk rąk i twarzy;
  • silne nudności do wymiotów;
  • rozładowanie klarownego płynu z dróg rodnych;
  • ból w dole pleców o różnej intensywności.

Aby określić skłonność do porodu przedwczesnego, należy przeprowadzić test Actimusa Partusa, który określi gotowość szyjki macicy do porodu i wycieku płynu owodniowego. Wygoda tego testu jest taka, że ​​można go używać w domu.

Ale przyszła matka musi wiedzieć, jak przedwczesne narodziny zaczynają zapobiegać problemom. Jeśli kobieta odkryła większość powyższych objawów, powinna natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską. Im wcześniej wykryje się zagrożenie aborcją, tym większe są szanse na utrzymanie ciąży.