Wiele młodych matek pamięta ostatnie tygodnie ciąży jako najbardziej nieprzyjemny czas. Strach przed brakiem wyładowania płynu owodniowego i nadejściem porodu powoduje każdą sekundę słuchania twojego ciała. Nadmierna liczba ginekologów uważa, że ​​bezpodstawne - początek pracy macicy, jest mało prawdopodobne, aby tęsknić. Jeśli chodzi o odprowadzanie wody, to niektóre cechy wciąż warte są uwagi.

Pęknięcie płynu owodniowego

Normalne jest wydzielanie płynu owodniowego podczas porodu, a dokładniej w pierwszym okresie, kiedy szyjka macicy otworzyła się na więcej niż 4 cm, a objętość płynu może wynosić od 500 ml do 1,5 litra. Warto zauważyć, że są sytuacje, kiedy macica jest już otwarta, dziecko jest gotowe do narodzin, a wody jeszcze się nie poruszyły. W tym przypadku sami lekarze produkują Przebicie pęcherzyka owodniowego podczas porodu , w wyniku czego następuje wylanie. Ta opcja nie jest absolutnie niebezpieczna dla matki lub dziecka i nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji.

Znacznie gorzej, gdy płyn owodniowy został wycofany we wczesnym okresie - do 34 tygodni. Z jednej strony przedwczesne pęknięcie płynu owodniowego zagraża życiu dziecka, ale z drugiej - dziecko nie jest jeszcze gotowe do pojawienia się. W takiej sytuacji lekarz musi wyznaczyć pilne badanie płodu, zgodnie z wynikami, i podjąć decyzję. Jeśli nie ma szczególnych patologii i zagrożeń związanych z zakażeniem dziecka, ciąża jest przedłużana przez kilka tygodni.

Co dziwne, wylanie płynu owodniowego nie zawsze pojawia się od razu. Jeśli płyn owodniowy pęknie na górze lub głowa dziecka zamyka wylot wody, wówczas obserwuje się wyciek. Kiedy nie ma skurczów, kobieta nie zawsze dostrzega zrzucanie, pobierając wodę do normalnego wypisu.

Badanie pęknięcia płynu owodniowego

Według lekarzy, aby określić wylanie płynu owodniowego może być niezależnie. Konieczne jest opróżnienie pęcherza, pęknięcie płynu owodniowego wykąpać, wytrzeć do sucha i położyć się na prześcieradle. Jeśli w ciągu 15 minut znajdziesz mokrą plamę, natychmiast udaj się do szpitala lub zadzwoń po brygadę pogotowia. Ponadto możesz skonsultować się z ginekologiem, który przeprowadzi test na podstawie próbki wyładowania.

Nie ma objawów płynu owodniowego, dlatego szczególnie ważne jest określenie początku wycieku. Przedwczesne odprowadzanie wody jest niebezpieczne dla dziecka, ponieważ może spowodować infekcję. W przypadku wypływu wody, jeśli płuca dziecka są gotowe do otwarcia, lekarze stymulują rozpoczęcie pracy medycznie przez 12 godzin.