Niemal każda kobieta słyszała coś o sztucznej dostawie. Ale nie wszyscy wiedzą jak i gdzie wykonuje się sztuczną pracę. Należy natychmiast wyjaśnić, że w Rosji sztuczna stymulacja pracy jest możliwa tylko z powodów medycznych.

Sztucznie wywołana praca

Sztuczne porody nazywa się aborcją w późniejszym terminie, po 20. tygodniu, kiedy normalna aborcja lub próżnia nie jest możliwa. Istnieje kilka typowych metod.

  1. Biorąc hormon prostaglandyn. Hormon wywołuje skurcze, zmuszając szyjkę do otwarcia. Obecnie rzadko używany, ponieważ powoduje niezwykle bolesne doznania.
  2. Odbiór analogu prostaglandyn - mifepriston. Metoda ta jest uznawana za bezpieczniejszą i nie powoduje silnego bólu.
  3. Sól poronienie. Podczas zabiegu wypompowywano płyn owodniowy i wstrzykiwano roztwór soli fizjologicznej. Płód powoli umiera z powodu krwotoku mózgowego i oparzeń chemicznych. Proces jest opóźniony o około dwa dni, po czym ciało nienarodzonego dziecka zostaje usunięte z kobiecego ciała.

Zdarza się, że sztuczne porody kończą się narodzinami wciąż żywego dziecka. Z reguły wstrzykuje się go chlorkiem potasu, aby zatrzymać serce.

Sztuczne dostarczanie z powodów medycznych

Wskazaniem do sztucznego porodu jest sytuacja, w której ciąża zagraża zdrowiu i życiu kobiety lub prowadzi do narodzin nierentownego niemowlęcia.

  1. Jeśli okres ciąży przekroczy 41 tygodni, wskazana jest sztuczna praca.
  2. Jeśli po przejściu płynu owodniowego minęło 24 godziny, ale naturalne narodziny nie wystąpiły. Opóźnienie zagraża rozwojowi zakaźnego procesu zarówno u matki, jak iu dziecka.
  3. Zagraża życiu matki ze względu na obecność takich chorób jak: choroby układu sercowo-naczyniowego, ciężkie zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego, cukrzyca, dysfunkcja nerek i inne.
  4. W ostrej zatrucie w późnej ciąży.
  5. Po ujawnieniu nieprawidłowości genetycznych u płodu.

We wszystkich tych przypadkach decyzję o przerwaniu ciąży podejmuje się dopiero po otrzymaniu wyników badania. Decyzja jest podejmowana indywidualnie dla każdego przypadku. Aborcje przeprowadzane są w szpitalu pod nadzorem personelu medycznego. Należy pamiętać, że sztuczne narodziny w domu, bez odpowiedniego wsparcia medycznego, mogą prowadzić do śmierci.

Planowanie ciąży po sztucznym porodzie

Początek ciąży po sztucznym porodzie może być trudny ze względu na obecność ciężkich powikłań. Najczęściej są to procesy infekcyjne i zapalne narządów miednicy i układu rozrodczego. Proces infekcji, powstały na uszkodzonej powierzchni macicy, rozprzestrzenia się na jajowody i jajowody. Upośledzenie funkcji błony śluzowej, co prowadzi do niemożności przywiązania do nawożenia regeneracja po sztucznym porodzie komórka jajowa do ściany macicy. Nadchodzi niepłodność.

Procesy zapalne prowadzą do zaburzeń hormonalnych, a także do zmian w cyklu menstruacyjnym, co powoduje, że poczęcie jest prawie niemożliwe. Jeśli pojawia się poczęcie, istnieje wysokie ryzyko ciąży pozamacicznej, która zagraża życiu kobiety.

Jednym z najpoważniejszych powikłań jest zapalenie otrzewnej, prowadzące do zakażenia krwi.

Po sztucznej pracy potrzebny jest czas na przywrócenie normalnych funkcji układu rozrodczego. Dlatego też możliwość poczęcia powinna zostać omówiona z ginekologiem.