cięcie cesarskie, ile czasu trwa Począwszy od 38 tygodnia, ciąża jest już uważana za pełnoplanową. Od tego momentu kobieta zaczyna się przygotowywać do procesu narodzin dziecka. Jednak nie wszystkie kobiety mogą przetrwać naturalny poród. Dlatego z wielu powodów cesarskie cięcie. Przykładem wskazań do jej prowadzenia może być kliniczna wąska miednica, słabość porodu, przedwczesne oderwanie łożyska itp.

Czym jest sekcja cesarska?

Ta interwencja chirurgiczna obejmuje nacięcie w przedniej ścianie brzusznej, przez którą płód jest usuwany z macicy matki. Ponadto, podczas wykonywania tej operacji, integralność macicy jest również naruszana przez przecięcie jej ściany.

Po skutecznej operacji chirurdzy przywracają narządy rozrodcze i ściany jamy brzusznej, łącząc je specjalnymi nitkami.

Jaki jest czas trwania tej operacji?

Pytanie o to, jak długo trwa cesarskie cięcie, leży w interesie kobiet, zwykle na etapie przygotowania do planowanej operacji. Jednoodwartościowa odpowiedź na to pytanie nie może zostać udzielona, ​​ponieważ czas trwania takiej interwencji chirurgicznej zależy od wielu czynników. Jeśli spróbujesz powiedzieć, ile czasu zajmuje cesarskie cięcie, średnio zajmuje to od 25 minut do 2 godzin.

Przede wszystkim profesjonalizm chirurga jest zdeterminowany nie tylko tym, jak długo potrwa operacja cięcia cesarskiego, ale także z dobrodziejstwem jego wyniku. Jak w każdej specjalności, umiejętność przychodzi z doświadczeniem. W związku z tym im więcej chirurg ma z powodu takich operacji, tym mniej czasu zabiera, ponieważ Stopniowo wszystkie działania są udoskonalane, niemal do automatyzmu.

Również fakt, ile czasu wykonuje się cesarskie cięcie, zależy również od rodzaju ciąży. Zatem w przypadku ciąży mnogiej (2 lub więcej płodów) trwa ona co najmniej 1 godzinę. Czas trwania może zostać zwiększony, a także fakt, że płód znajduje się nieprawidłowo, tj. ma złą Previa Tak więc, na przykład, z prezentacją miednicy (kiedy tyłek dziecka jest skierowany do wejścia do miednicy małej), lekarz, przed zdjęciem dziecka, musi upewnić się, że miednica dziecka, wraz z nogami, znajduje się poza kościami miednicy matki. Z reguły wymaga to szerszego przekroju, co również wymaga czasu.

Ile czasu zajmuje powtórzenie cięcia cesarskiego?

Jak każda operacja brzucha, cesarskie cięcie jest rodzajem stresu dla ciała kobiety. W tym przypadku utrata krwi podczas takiej operacji wynosi około 350 ml. Ponadto dochodzi do uszkodzenia tkanek jamy brzusznej i często znajdują się w nim narządy.

Czynniki te niewątpliwie wpływają na organizm. Dlatego czas trwania cesarstwa może być dłuższy z powodu wielu procesów. jak długo zajmuje cesarskie cięcie w czasie Na przykład istniejące zrosty utworzone po pierwszej interwencji chirurgicznej mogą poważnie ograniczyć dostęp do macicy. Dlatego chirurg będzie potrzebował więcej czasu niż zwykle.

Z tego wynika, że ​​czas trwania reoperacji zależy częściowo od tego, ile kobiet miało w historii zabiegi chirurgiczne.

Czasami trudno jest więc doświadczonym chirurgom przewidzieć czas trwania cięcia cesarskiego. Dlatego lekarz anestezjologiczny jest stale obecny podczas operacji i jest w stanie gotowości, aby w razie potrzeby zwiększyć dawkę znieczulenia, a tym samym przedłużyć obecność kobiety w stanie znieczulenia.