O tym, jakie witaminy mieć po napoju, prawie każdy nowo mama odzwierciedla. Nie jest to zaskakujące, ponieważ po urodzeniu dziecka twoje ciało jest bardziej niż kiedykolwiek wyczerpane. Wszystkie składniki odżywcze zostały podane na rozwój i wzrost dziecka, a sam proces porodu prawdopodobnie nie dodał siły. Warto zauważyć, że właściwy wybór witaminy dla kobiet znacznie przyspieszyć proces odzyskiwania po porodzie.

Niezbędny dla kobiet witamin poporodowych

Żelazo

Podczas porodu kobieta traci dużą ilość krwi, więc pobranie żelaza dla nowo-mamusi jest obowiązkowe. Przebieg tej witaminy wynosi sześć miesięcy - jest to okres, którego organizm potrzebuje do pełnego wyzdrowienia.

Witamina B Group

Oczywiście poród jest ogromnym obciążeniem dla ciała, ale nie powinniśmy zapominać o stanie psychicznym kobiety. To witamina B pomaga młodej matce radzić sobie ze złym samopoczuciem i nadchodzącą depresją.

Witamina D

Witamina D jest niezbędna do przywrócenia siły zębów i kości. Ponadto mleko matki nie ma tak przydatnego pierwiastka, dlatego biorąc suplement, zapewnisz wszystko, czego potrzebujesz, nie tylko ciebie, ale także dziecko.

Retinol

Witamina A - doskonałe rozwiązanie do odbudowy włosów po porodzie. Retinol ma pozytywny wpływ na układ odpornościowy, a także bierze czynny udział w tworzeniu się szkieletu i zębów dziecka, dlatego Twoim zadaniem jest zapewnienie dziecku witaminy A w wystarczającej ilości.

Wybór kompleksu witamin po urodzeniu

Jakie witaminy należy przyjmować po porodzie, należy wyznaczyć lekarza obserwującego Ciebie. Specjalista oceni stan twojego ciała, możliwe reakcje alergiczne i wybierze najbardziej odpowiednią opcję.

Warto to zauważyć witaminy dla matek karmiących różnią się od leków, które zażyłeś przed zajściem w ciążę. Standardowe witaminy są przeznaczone dla przeciętnych ludzkich potrzeb, a twoje ciało doświadcza obecnie głodu witaminowego.

Jeśli nie możesz zdecydować, jakie witaminy wypić po porodzie, zwróć uwagę na leki, które zażyłeś podczas ciąży. Z reguły producenci produkują całe kompleksy, które są odpowiednie dla kobiet w ciąży i karmiących matek, lub zawierają oddzielne preparaty na każdy z okresów. Na przykład wiele kobiet preferuje takie kompleksy witaminowe, jak: Elevit, Vitrum, Iodomarin i Calcemin.