W przypadku niektórych kobiet cesarskie cięcie jest jedynym sposobem na zostanie matką. Przeciwwskazania do naturalnego porodu mogą być dość rozległe i poważne, może to być stan matki, cechy jej struktury, traumy lub choroby, a także stan płodu, na przykład zbyt duży owoc, potwierdzony przewód pępowinowy , sytuacja nadzwyczajna nasilona przez niedotlenienie. Po wcześniejszym przeniesieniu cesarskiego cięcia, z 95% prawdopodobieństwem, kobieta ponownie urodzi chirurgicznie. Myśląc o tym, jak operacja zostanie wykonana, wiele kobiet decyduje, czy powinny zgodzić się na cesarskie cięcie ze znieczuleniem zewnątrzoponowym i jak to pójdzie.

Znieczulenie zewnątrzoponowe w przypadku cięcia cesarskiego - korzyści

Znieczulenie zewnątrzoponowe może całkowicie znieczulić całą dolną połowę ciała poprzez wprowadzenie igły ze znieczuleniem w przedziale między kręgami w okolicy talii. Dzięki znieczuleniu zewnątrzoponowemu matka pozostaje w stworzeniu i od razu widzi swoje dziecko. Kobieta szybko odchodzi od znieczulenia, zmniejsza okres pooperacyjny, a ponadto od razu widzi swoje dziecko. Ojciec może być obecny przy narodzinach przy użyciu takiego znieczulenia. Dziecko zaraz po urodzeniu można przymocować do klatki piersiowej. W niektórych chorobach, na przykład w astmie oskrzelowej, znieczulenie zewnątrzoponowe jest bardziej odpowiednie z powodów medycznych. Są też zalety w takim znieczuleniu i dla lekarzy, na przykład, jeśli to konieczne, aby przedłużyć działanie leku, można po prostu dodać odpowiednią ilość środka znieczulającego do cewnika.

Wiele opinii na temat znieczulenie zewnątrzoponowe podczas cesarskiego cięcia mówią, że kobiety są stosunkowo łatwe do zniesienia znieczulenia, nie mają problemów z wyzdrowieniem po operacji, a już dosłownie w dniu narodzin mogą zacząć chodzić. Pozwala to szybko wrócić do normalnego życia i zacząć dbać o dziecko.

Cesarskie cięcie w znieczuleniu zewnątrzoponowym - wady

Przy właściwym podejściu lekarzy do organizacji procedury znieczulenia znieczulenie zewnątrzoponowe praktycznie nie ma wad. Ważne jest, aby zrobili to lekarze z dużym doświadczeniem i wiedzą, a klinika dysponowała niezbędnym sprzętem do monitorowania stanu matki i awaryjnej resuscytacji w przypadku nieprzewidzianych okoliczności.

Jednak nie dla każdej kobiety te zalety przeważają nad tym, że dla wielu jest to korzyść. Nadmierny stres i stres, których niektóre matki nie chcą doświadczyć, boją się procedury przygotowania do zabiegu, samego pobytu w sali operacyjnej, a także faktu, że nie odczuwają tylko połowy ciała. Dlatego niektóre kobiety są psychologicznie łatwiejsze do podjęcia decyzji o pełnym znieczuleniu. Takie pytanie lepiej jest omówić z lekarzem. On albo będzie w stanie przekonać cię, że w znieczuleniu zewnątrzoponowym i Znieczulenie zewnątrzoponowe w przypadku cięcia cesarskiego Cięcie cesarskie ma swoje zalety, że nie jest przerażające i jeszcze bardziej bezbolesne. Może później będzie ci łatwiej. Jako przyszła matka nie możesz się martwić, ale decyzja o znieczuleniu zewnątrzoponowym nadal będzie preferowanym rozwiązaniem.

Cesarskie cięcie w znieczuleniu zewnątrzoponowym jest okazją, aby w pełni doświadczyć całego procesu narodzin dziecka, zobaczyć go natychmiast po usunięciu z macicy, a także szybko odejść od skomplikowanej operacji i wejść w znajome koleiny. Najważniejsze - wybrać chirurga i anestezjologa, któremu w pełni ufasz i być pewnym sukcesu.