Cięcie cesarskie od dawna było przenoszone z kategorii nagłej na zwykłą i normalną procedurę porodu. Zasadniczo nie stanowi ona żadnego ekstremalnego zagrożenia dla zdrowia matki i dziecka, jeśli oba są w zadowalającym stanie.

Jakie kłopoty ma cesarskie cięcie matki?

Przeprowadzanie tego rodzaju cięcia sprawia, że ​​jest o wiele trudniejsze i zwiększa okres powrotu do zdrowia kobiety, czyni go cięższym dla opieki nad noworodkiem. Tutaj można również dodać silny ból natychmiast po wyzdrowieniu ze znieczulenia, powikłania w miejscu szwów i pewne trudności z ustanowieniem laktacji. Nadal musi stać się właścicielem blizny i trochę ugięcia brzuch uporządkowany po cesarskim cięciu Możesz zacząć dopiero sześć miesięcy później. Zanim jednak pomyślisz o złej c-sekcji, zastanów się, jak będzie wyglądać twoje dziecko, ponieważ będzie musiał nagle wejść na ten świat.

Co to jest szkodliwe cięcie cesarskie u dziecka?

Obrażenia matki, już to rozważaliśmy. Dziecko, które przeżyło cięcie cesarskie? Będzie musiał uzyskać bardzo przyzwoitą dawkę znieczulenia, "głupiutki" i nie starać się narodzić, czekać, aż matka opamięta się i będzie mogła ogrzać ją swoim ciepłem. Wśród dzieci, które pojawiły się z pomocą cesarskiego cięcia, częściej występują problemy z hipertonicznością mięśni i osłabioną odpornością.

Zdrowie kobiety po cięciu cesarskim

Natychmiast po wyjściu ze snu, będziesz musiał walczyć i znosić ból po cięciu cesarskim, który może być złagodzony przez specjalne środki przeciwbólowe. Może być konieczne kilkakrotne założenie oczyszczającej lewatywy i cewnika. Powrót po cięciu cesarskim, jeśli miało miejsce znieczulenie zewnątrzoponowe. Ból jest krótkotrwały i nie jest alarmującym znakiem. Dość często, z powodu zmniejszenia aktywności ruchowej, obserwuje się obrzęk po cięciu cesarskim, który należy zwalczać niestrudzenie. O tym, jak się zachować po cesarskim cięciu, kobieta poinformuje pracowników instytucji medycznej.

Ile może zrobić cesarskiego cięcia?

Liczba możliwych i bezpiecznych cięć w większości przypadków zależy od stanu blizny na macicy i ogólnego stanu zdrowia matki. Właśnie dlatego cięcie szwów cesarskich wymaga bardzo starannej pielęgnacji.