Cięcie cesarskie nie jest czynnikiem, który może drastycznie wpłynąć na czas pojawienia się cyklu menstruacyjnego. Miesiąc po urodzeniu dziecka cesarskie cięcie występuje w tym samym czasie, co naturalne urodzenie dziecka. Zależy to od wielu czynników:

  • Czy kobieta karmi piersią?
  • jakie są odstępy czasu pomiędzy karmieniami;
  • zdolność do przywrócenia funkcji rodzicielskiej;
  • indywidualne cechy ciała itp.

Kiedy po cięciu pojawiają się miesiączki?

Jeśli mama z jakiegokolwiek powodu nie może karmić piersią, cykl jest regenerowany po 2 lub 3 miesiącach od daty rozbioru. Kiedy miesiączka przyjdzie po cięciu cesarskim, koniecznie odwiedź osobistego ginekologa. Nie trzeba się spieszyć z rozpoczęciem aktywnego życia seksualnego do całkowitego braku odchodów po porodzie. Nie zaniedbuj stosowania środków antykoncepcyjnych, ponieważ zbliżający się początek niechcianej ciąży jest obarczony komplikacjami dla zranionej macicy.

Najwcześniejszy okres menstruacji po cięciu cesarskim wynosi 1-1,5 miesiąca. Przyjdą nawet wtedy, gdy kobieta często wkłada dziecko do piersi. Pozytywnym punktem w tej sytuacji jest fakt, że bolesny cykl menstruacyjny, który wystąpił przed ciążą, stanie się bardziej tolerancyjny.

Powrót menstruacji po cięciu cesarskim

W okresie ciąży i porodu, ciało kobiece przechodzi wiele zmian, które trwają do dwóch miesięcy w celu normalizacji. Jeśli dojdzie do karmienia piersią, układ hormonalny odzyska jeszcze dłużej. Szybkość tego procesu zależy od intensywności produkcji mleka, przerw między karmieniami i dostępności uzupełniającej żywności dla dorosłych. Harmonogram cyklu regeneracji nie zależy w żaden sposób od metody narodzin, jak myśli wiele matek. kiedy mężczyźni przychodzą po cesarskim cięciu

Miesięcznie po miesiącu po cesarskim cięciu

Po dwóch lub trzech tygodniach kobieta zauważa wydzielinę z pochwy, której nie można skorelować z początkiem miesiączki. W praktyce medycznej nazywane są lochia. Są one wynikiem gojenia się uszkodzeń wyrządzonych macicy. Początkowo wyładowanie będzie miało kolor krwi, stopniowo uzyskując białawy lub żółtawy kolor. Karmienie piersią lub brak laktacji nie wpływa na ich wygląd.

Osadnictwo i stabilizacja miesiączki po cięciu cesarskim zajmie pewien okres czasu. W tym celu należy uważnie i stale monitorować, aby móc określić prawidłową metodę antykoncepcji i czas wystąpienia owulacji.