Kobieta, która przygotowuje się do zostania matką po raz pierwszy, napotyka niewiarygodną ilość pytań i problemów, których brak doświadczenia lub niezbędnej wiedzy uniemożliwia samodzielne rozwiązywanie. W szczególności ta sytuacja dotyczy korzystania z Internetu bandaże jako środek ułatwiający przebieg ciąży i okres poporodowy. Odpowiedzmy na kilka ciekawych pytań dotyczących tego urządzenia.

Czym jest bandaż poporodowy?

Ten produkt może zostać przydzielony przez położnika lub ginekologa kobietom, które miały szansę przeżycia cesarskiego cięcia lub innej operacji, która wpływa na narządy w otrzewnej. Ponadto, pytanie, czy potrzebny jest bandaż poporodowy, warto zadać pacjentom z chorobami nerek lub kręgosłupa. Ponadto ten rodzaj wsparcia najbardziej wpłynie na ogólne samopoczucie kobiety po odciążeniu brzemienia, przyspieszy proces zdrowienia i przyspieszy skurcz mięśni, usunie macicę i uporządkuje organizm.

Kiedy mogę założyć bandaż poporodowy?

Co do zasady lekarze mogą nosić to urządzenie niemal natychmiast po narodzinach dziecka. Istnieje jednak lista sytuacji, w których odpowiedź na pytanie, kiedy można założyć bandaż poporodowy, jest całkowicie negatywna. Należą do nich:

  • niektóre rodzaje szwów dozwolone przy cięciu cesarskim;
  • alergie i choroby skóry;
  • patologie nerek powodujące obrzęki;
  • choroby przewodu żołądkowo-jelitowego.

Jak dużo powinien nosić bandaż poporodowy?

ile trzeba nosić bandaż poporodowy

Uważa się, że taki produkt przynosi maksymalne korzyści przez sześć lub siedem tygodni po rozwiązaniu obciążenia. Podobnie jak w okresie prenatalnym, tego typu bandaż powinien być noszony podczas leżenia. W tej pozycji mięśnie brzucha są tak rozluźnione, jak to możliwe, i łatwiej jest je naprawić w pożądanej pozycji. Aby odpowiedzieć na pytanie, ile założyć bandaż poporodowy, czasami kobieta sama może na podstawie własnego samopoczucia. Kobiety, które przeżyły trudny poród i powoli wychodząc z tego, wskazane jest, aby wybrać różne modele bandaży, które wpływają na różne mięśnie i mają inny efekt wizualny.

Kiedy kupić bandaż poporodowy?

Jeśli istnieje potrzeba natychmiast po porodzie, aby użyć tego urządzenia, należy je kupić w ostatnich tygodniach ciąży. Jego wielkość będzie pokrywać się z parametrami "przed ciążą". Ale jeśli podczas ciąży uzyskano więcej niż 12 kg nadwagi, lepiej wybrać bandaż na kilka rozmiarów większych.