Wszystkie kobiety, które przygotowują się do zostania matkami, prędzej czy później myślą o momencie urodzenia dziecka na świecie. I każdy z nich chce, aby dziecko urodziło się zdrowe, a proces porodu jest łatwy i najmniej bolesny. Niestety nie wszyscy mogą uniknąć przerw podczas porodu.

Jaki jest więc powód przerw w porodzie?

W rzeczywistości jest kilka powodów:

  • nieelastyczność tkanek miękkich i mięśni dna miednicy;
  • duże owoce;
  • zarządzanie poronieniami (praca przejściowa).

Czynnikami ryzyka są procesy zapalne krocza, choroby zakaźne lub drozd. Wszystkie z nich zmniejszają elastyczność tkanek.

Rodzaje przerw

Przy urodzeniu dochodzi do uszkodzenia wewnętrznego (pęknięcia szyjki macicy) i zewnętrznego (zerwania krocza). Właściciele wąskiej miednicy podczas porodu mają skłonność do pękania spojenia łonowego (rozbieżności kości łonowych).

Leczenie pęknięć

Po porodzie rozpoczyna się proces odzyskiwania. Bez względu na złożoność otrzymanych obrażeń wszystkie kobiety powinny ściśle przestrzegać zasad higieny. Po każdej podróży do toalety należy się umyć i często zmieniać uszczelki. Jeśli istnieją szwy, położna raz dziennie traktuje je jaskrawą zielenią lub manganem. Również matkom ze szwami nie wolno siadać (aby uniknąć ich rozbieżności). Uprawianie seksu po porodzie z przerwami może nastąpić po 8-12 tygodniach.

Zapobieganie przerwom w porodzie

Jak wiadomo, ból porodowy ma jedną niezwykłą właściwość - szybko zostaje zapomniany. Ale wielokrotne przerwy i szwy przypominają sobie przez długi czas. Czy można zapobiec łzom podczas porodu i jak to zrobić?

Najważniejszą rzeczą jest pozytywne nastawienie. Musisz wierzyć w swoją siłę. Znajdź lekarza i położną z góry, komu ufasz. Podczas porodu musisz ściśle przestrzegać instrukcji personelu medycznego, poinformują cię, kiedy musisz naciskać, a kiedy powinieneś znieść potugu. Jeśli uznasz to za konieczne, wykonasz nacięcie krocza (nacięcie krocza). Ta procedura pomoże w dalszym łagodnie rosnąć razem w tkankach. Rzeczywiście, w przeciwieństwie do pęknięcia naturalnego, brzegi rany będą gładkie i będą łatwe do połączenia podczas nakładania szwu.

Istnieje kilka metod przygotowania krocza do porodu. Wśród nich: gimnastyka intymna, masaż i natłuszczenie pochwy.

  1. Masaż i olejowanie. Własnymi rękami (lub rękami męża) możesz uratować się od przerw podczas porodu. Jeśli ciąża przebiega bez powikłań, możesz zacząć masować krocze w dowolnym momencie. Ale jeśli istnieje zagrożenie przerwania lub kiedy macica jest stonowana, zajęcia mogą rozpocząć się od tygodnia 37 Istotą masażu jest rozciąganie mięśni pochwy. Najpierw należy wlać kilka palców olejem roślinnym (bez względu na brzoskwiniowy, oliwkowy lub różowy), a następnie włożyć palec nie głębiej w pochwę (1-2 cm) i zacząć masować ruchem okrężnym. Zwróć szczególną uwagę na tylną ścianę, ponieważ to ona weźmie na siebie ciężar. Kontynuuj ruchy rozciągające, aby masować krocze przez 3-5 minut. Powtórz procedurę co trzy dni. Pod koniec - codziennie.
  2. pęknięcia podczas porodu
  3. Gimnastyka . Intymna gimnastyka pomoże ci nauczyć się radzić sobie z mięśniami i przygotować je do porodu. Ćwiczenia Kegla są wspaniałe, ponieważ nie potrzebują poświęcać czasu. Rób je w ciągu dnia, robiąc własne rzeczy. Aby zrozumieć, jak "ładować" mięśnie intymne, należy je odcedzić, tak jakbyś chciał przerwać oddawanie moczu. Jednocześnie czuć się zrelaksowanym, nie wstrzymuj oddechu. Powtórz to ćwiczenie 20-30 razy, a sama gimnastyka - 5-10 razy dziennie.

Pozytywnie wpływają na prawidłowe odżywianie. Obejmują pokarmy bogate w wapń, selen, cynk i witaminy A i E.