Podróżowanie jest zawsze interesujące, ekscytujące i pouczające. Jednak turyści często doświadczają praktycznych trudności i problemów, szczególnie w przygotowywaniu dokumentów. Przed planowaniem urlopu w dowolnym kraju na świecie dowiedz się z wyprzedzeniem, jakie są warunki wejścia na jego terytorium.

Czy potrzebuję wizy do Birmy? Niestety, ten stan odnosi się do tych, którzy wymagają wizy od turysty krajowego. Jednak uzyskanie go jest dość proste - po prostu musisz wiedzieć jak. Tak więc, dowiedzmy się, jakie są zasady ubiegania się o wizę w tak egzotycznym kraju jak Myanmar (Birma).

Jak uzyskać wizę do Birmy?

Możesz to zrobić na jeden z czterech sposobów:

  1. Bardzo łatwo jest ubiegać się o wizę online na stronie internetowej Myanmar Visa Portal. Tam musisz wypełnić ankietę w języku angielskim i dołączyć zdjęcie w formie elektronicznej. Zarezerwuj bilet lotniczy i hotel w jednym z nich Miasta Myanmaru . Płatność (30 USD za opłaty wizowe i 45 USD za przetwarzanie dokumentów) jest również dokonywana online za pomocą karty kredytowej. Rozpatrzenie wniosku potrwa do 10 dni roboczych, a potwierdzenie pozytywnej odpowiedzi będzie dokumentem, który zostanie wysłany na Twój adres e-mail. Potwierdzenie wizy będzie musiało zostać wydrukowane w celu jej przedstawienia podczas odprawy i przybycia do jednego z krajowe lotniska .
  2. Możesz również dostać wizę do Myanmaru w sekcji konsularnej ambasady tego kraju. Będziesz potrzebował międzynarodowego paszportu ważnego przez co najmniej 6 miesięcy, dwóch standardowych zdjęć w formacie 3x4 cm i podpisanego osobiście formularza wniosku. Dzieci muszą dostarczyć akt urodzenia, a dzieci w wieku powyżej 7 lat muszą mieć również zdjęcia. Warto zauważyć, że dokumenty potrzebne do uzyskania wizy nie muszą być składane osobiście. Wyjazd grupy osób może być wydany przez jedną osobę. Cała procedura rejestracji potrwa 3-4 dni robocze. Kiedy ubiegasz się o wizę w konsulacie, nie powinieneś wspominać, że pracujesz w mediach (nawet jeśli jesteś naprawdę dziennikarzem, fotografem lub kamerzystą) - jak pokazuje praktyka, władze Birmy nie bardzo to lubią. Mimo, że kraj stał się dostępny na wycieczki turystyczne nie tak dawno temu, odwiedzający są nadal ostrożni.
  3. I wreszcie, inną opcją jest wydanie wizy po przybyciu do kraju. Obywatele, którzy przybyli Port lotniczy Rangun z Guangzhou lub Siem Reap i tylko samolotem Myanmar Airlines. Ta metoda jest szczególnie dogodna dla osób, które nie mają ambasady Myanmar w kraju (na przykład Ukraińców). Pakiet dokumentów jest standardowy, minimalna opłata wizowa.
  4. Jeśli podróżujesz do Birmy przez Bangkok, wiesz: możesz ubiegać się o wizę. Aby to zrobić, skontaktuj się z biurem wizowym w Bangkoku, na rogu ulic
    Как оформить визу в Мьянму Pan i Thanon Salton Nuea znajduje się w pobliżu stacji metra Sursak. Pakiet dokumentów zawiera wypełniony kwestionariusz ze zdjęciem wklejonym i paszport. Opłata wizowa jest płacona w tajlandzkim bahcie - w przypadku odprawy w trybie pilnym (3 dni) wynosi ona 810 bahtów, w przypadku pilnych (1 dzień) - 1290 bahtów, i trzeba mieć przy sobie bilet lotniczy, aby udowodnić, że naprawdę potrzebuje wizy w tym samym dniu.

Koszt wizy w drugim, trzecim i czwartym przypadku wyniesie jedynie 20 USD, podczas gdy w pierwszym - w łącznej kwocie 75 USD Jeśli chodzi o czas spędzony w kraju, jest on ograniczony do 28 dni, ale nawet w tym czasie można w pełni cieszyć się lokalnym punkty orientacyjne spróbuj potraw kuchnia narodowa i zrelaksować się na śnieżnobiałym tle Birmańskie plaże kurorty Ngapali i Ngwe saung .