Herbata mleczna jest często polecana młodym matkom w celu poprawy laktacji, ale nie wszyscy wiedzą, że powoduje to po prostu zwariowanie utrata tłuszczu . Ten prosty napój z mleka i herbaty jest doskonałym rozwiązaniem na dni postu, podczas którego można stracić do 3 kg nadwagi.

Jak działa mleczna herbata na odchudzanie?

Pozytywny wpływ herbaty mlecznej opiera się na kilku czynnikach. Przede wszystkim jest najsilniejszym lekiem moczopędnym i bardzo szybko usuwa cały nagromadzony płyn. Po drugie, połączenie mleka i herbaty pomaga oczyścić organizm z toksycznych substancji. Po trzecie, herbata mleczna przyspiesza metabolizm , co przyczynia się do szalonego spalania tłuszczu. I na koniec, ten napój jest źródłem wielu użytecznych substancji, w tym przeciwutleniaczy, odmładzających organizm.

Oprócz zwykłej herbaty, można użyć oolong herbaty mleka do utraty wagi. Jest to specjalny rodzaj herbaty, która jest przetwarzana z enzymami mlecznymi przed suszeniem. Herbata z mleka Oolong ma wiele przydatnych cech:

  • zmniejsza zawartość cholesterolu i cukru;
  • redukuje tkankę tłuszczową poprzez stymulację metabolizmu glukozy;
  • poprawia trawienie;
  • zapobiega uszkodzeniom komórek ciała;
  • wspomaga usuwanie kwasu mlekowego;
  • Działa relaksująco po stresie fizycznym i psychicznym;
  • chroni komórki przed starzeniem.
Jak zrobić herbatę mleczną do odchudzania? Herbata mleczna szalona spalanie tłuszczu

Aby przygotować napój mleczny, który promuje utratę wagi, na kilka sposobów. Do pierwszej metody potrzebne będzie 500 ml mleka i 3-4 łyżeczki herbaty. Możesz przygotować herbatę mleczną do odchudzania z zieloną i czarną herbatą - tak jak lubisz. Podgrzej mleko, ale nie doprowadź do wrzenia, dodaj herbatę i pozostaw miksturę do zaparzenia przez 10-15 minut.

Druga metoda gotowania jest uproszczona. Zaparz herbatę w zwykły sposób i dodaj do niej mleko w proporcji 1: 1. W dniu postu pij wyszczuplającą herbatę mleczną na 1 filiżankę co 2 godziny.

Herbata z mleka Oolong jest warzona w porcelanowym lub ceramicznym imbryku z wodą podgrzaną do 80-90 ° С, w proporcji - 1 łyżeczka herbaty na 100 ml wody. Domagaj się picia 3-5 minut i pić na gorąco.