Makaron dla wielu - magiczna różdżka. Aby szybko je ugotować, są doskonałym dodatkiem do mięsa lub owoców morza, doskonale komponując się z dowolnymi sosami i przyprawami. Uważa się jednak, że makaron jest zaliczany do kategorii szkodliwej żywności, ale ten osąd jest tylko częściowo prawdziwy.

Makaron - dobry i zły

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać przy wyborze tego produktu, jest etykieta na opakowaniu, która określa, które odmiany pszenicy zostały użyte w procesie gotowania. Tak więc makarony z twardych gatunków (lub z mąki o zgrubnym rozdrobnieniu) zawierają znacznie bardziej przydatne substancje - witamin , minerały i aminokwasy. Ponadto składają się one głównie ze złożonych węglowodanów, które stabilizują poziom insuliny, powoli dzielą się, zapewniając uczucie sytości przez długi czas. Taki makaron do utraty wagi z pewnością nie zaszkodzi postaci, szczególnie jeśli w twoim życiu jest sport.

Jeśli opakowanie mówi "makaron", upewnij się, że ten produkt jest wytwarzany z miękkich odmian pszenicy, a zatem prawie nie zawiera składników odżywczych i błonnika, a raczej proste węglowodany. To właśnie te węglowodany prowadzą do skoków insuliny i wywołują uczucie głodu. Przynieś te makarony raczej szkodząc, a korzyści z nich będą minimalne, jeśli w ogóle.

Główne zalecenia

Dziś często można znaleźć makaron z dodatkiem błonnika, którego zalety i szkody są takie same, a zawartość kalorii jest znacznie mniejsza niż zwykłego makaronu. Takie makarony można rozpoznać po ciemnobrązowym kolorze. Wielu dietetyków zaleca je jako kompletne pożywienie dietetyczne.

Łącz makaron z tłuszczami zwierzęcymi lub proste węglowodany - przedsiębiorstwo, które może źle odzwierciedlać dane liczbowe. A co z dziecięcym ulubionym wermiszelem z cukrem i masłem, trzeba zapomnieć.

Najlepiej jest spożywać makaron rano lub na obiad, sosy warzywne lub sałatki są uważane za najlepszy dodatek do nich, ale w najgorszym razie można je jeść z białkami.