Nie tak dawno temu zestawienie najbardziej użytecznych produktów dla ludzkiego ciała zostało opracowane w USA. Jeden z niekwestionowanych liderów listy był dla nas nawykiem kefir , którą łatwo znaleźć na półkach sklepów. Jednak o zaletach tego produktu dla ludzkiego ciała lekarze mówią przez dziesięciolecia: kefir jest pokazany w chorobach przewodu pokarmowego, chorobach wątroby, zaburzeniach układu odpornościowego, podwyższonym ciśnieniu krwi. A dla osób z nadwagą, które stale liczą kalorie, beztłuszczowy kefir w diecie jest po prostu niezbędny, chociaż zwykły kefir, którego kaloryczność jest wyższa niż beztłuszczowej, jest również przydatny nawet dla utraty wagi. Spożywanie takiego produktu pozwala uzyskać znaczną część dziennego spożycia białka, bez obawy o smukłość talii.


Ile kalorii ma kefir o niskiej zawartości tłuszczu?

W zależności od konkretnego producenta zawartość kaloryczna 100 g odtłuszczonego kefiru waha się od 28 do 33 kilokalorii. Tak więc jedna filiżanka kefiru, zawierająca 250 gramów produktu, pozwoli Twojemu ciału uzyskać dodatkowe 70 do 82 kilokalorii. Maksymalna korzyść dla organizmu zapewni produkt, wypity rano na czczo lub wieczorem przed snem.

Jak użyteczny jest kefir o niskiej zawartości tłuszczu?

Wybór zdrowej diety zapewni długie i satysfakcjonujące życie. Jednak w konsumpcji jogurtów o niskiej zawartości tłuszczu są również "pułapki". Uważa się, że w wyniku rozdzielenia mleko traci znaczną część białka i aby zapewnić apetyczny wygląd odtłuszczonego kefiru bez zwiększania jego kaloryczności, producenci stosują środki zagęszczające, które nie są zbyt przydatne dla organizmu: modyfikowana skrobia lub agar.

Uzyskaj naprawdę zdrowy kefir o niskiej zawartości tłuszczu bez kalorii. kefir kalorii całkiem prawdziwy w domu. Wystarczy wziąć niskotłuszczowe mleko pasteryzowane i dodać do niego kilka łyżeczek kefiru lub specjalny starter bakteryjny. W ciągu 24 godzin gotowy będzie domowy beztłuszczowy i absolutnie naturalny kefir. Możesz przechowywać i konsumować produkt w ciągu 48 godzin, a po tym czasie możesz przygotować wypieki lub ser twarogowy z resztek kefiru.

Nawet jeśli wolisz kupić gotowy kefir, kalorii Mimo to nie powinno to być najważniejszym argumentem przy wyborze produktu. Okres trwałości naturalnego produktu nigdy nie przekroczy 5-7 dni. Dłuższy okres trwałości zapewnia dodanie konserwantów do fermentowanych produktów mlecznych, co nie jest korzystne dla zdrowia.