Kefir na odchudzanie - klasyk tego gatunku. Wielu z nas pokłada nasze ostatnie nadzieje w uzyskaniu pożądanego zapachu tego napoju kwasu mlekowego, a więc efekt przychodzi tak szybko, jak to możliwe, zastępują one cały przydział kefiru kefirem. Jaki jest wynik? Utrata nadwagi? Nie, jest coś, co przyjdzie szybciej i jest to awersja do tak przydatnego produktu na całe życie.

Następnie postaramy się ustalić, gdzie znajduje się granica między utratą wagi przy pomocy kefiru i zwykłego fanatyzmu, a czymkolwiek dobrym, a nie wiodącym.

Właściwości

W przeciwieństwie do codziennych tabletek, kapsułek, napojów odchudzających, a także diet modowych, dni wyładunku i odchudzania za radą "cienkich ludzi" Hollywood, właściwości kefiru do utraty wagi są nam znane nie przez pierwsze dziesięć lat. Co więcej, dietetycy ze starej szkoły uważają ją za główną kartę atutową na drodze do osiągnięcia idealnych parametrów. Tak więc, w kolejności kto i dlaczego pije jogurt:

  • kefir - produkt bardzo niskokaloryczny, w zależności od zawartości tłuszczu - 30-60 kcal na 100 g, co oznacza, że ​​ci, którzy wybierają obiad "kefir", robią najbardziej odpowiedni sposób;
  • kefir to bifido- i laktobakterie, które normalizują mikroflorę jelitową i hamują procesy rozmnażania szkodliwych bakterii, procesy gnicia i fermentacji;
  • kefir jest idealnym lekarstwem na wzdęcia i wzdęcia, które należy odnotować dla tych, którzy przeszli na wegetarianizm lub schudną na owocach i warzywach;
  • kefir promuje i tworzy sprzyjające środowisko dla wchłaniania wapnia, witamina d a żelazo, bez wapnia i normalnego bilansu mineralnego, aby schudnąć, jak wiecie, nie jest to łatwe;
  • kefir poprawia motorykę jelit i eliminuje blokady.

Powyższe mówi i udowadnia tylko jedno - od której strony do kefiru nie przychodzą, wszystkie skłonności do przyjmowania kefiru na odchudzanie. Ale zawsze są podcięcia ...

Niska zawartość tłuszczu oznacza dietę?

Staramy się stworzyć najkorzystniejsze warunki dla utraty wagi, i nie jest zaskakujące, że będąc na diecie, Twoja ręka będzie ciągnięta na jogurt beztłuszczowy, dla odchudzania, mniej tłuszczu, tym lepiej.

Ale odkrycia naukowców, jak zawsze, prowadzą do zakłopotania zwykłych śmiertelników. Zgodnie z najnowszymi danymi, tłuszcze zawarte w produktach mlecznych nie są wynikiem nadwaga , nie przyczyniają się do rozwoju miażdżycy i cukrzycy typu 2, ale są bardzo pomocne. Obecnie uważa się, że są one szybko wydalane (nasycone tłuszcze mleka) i poprawiają proces odchudzania.

Co możemy powiedzieć o tym? Fanatyzm nie zawsze jest właściwą drogą, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie. Tłuszcze mleczne przyczyniają się do wchłaniania korzystnych witamin i mikroelementów w tych samych produktach mlecznych. Oznacza to, że wszystko, co jest użyteczne, może przejść przez nie poznane jelita, tylko dlatego, że wybrałeś 0% zwykłych 2,5% i 3,2%. Nigdy nie przyszło ci do głowy, że zawartość tłuszczu i użytecznych substancji połączonych w keficie nie znajduje się w tej samej butelce obok siebie?

Jak pić kefir?

Oczywiście możesz wybrać dietę do odchudzania na kefirze, czyli kilka dni, aby połączyć 1,5 litra kefiru z warzywami, owocami, chudym kurczakiem i wołowiną. Efekt nie potrwa długo, ale niestety, równie szybko, wszystko, co minęło, zostanie uzupełnione, ponieważ wraz z powrotem zwykłej diety, kilogramy również powrócą.

Oferujemy ci stopniową zmianę i poprawę. Zacznij od codziennego picia odchudzanie z kefirem 2 szklanki kefiru - jedna rano i jedna wieczorem.

Poranne szkło można ulepszyć do bardzo kuszącego koktajlu kefirowego. Aby to zrobić, weź 200 ml kefiru, ½ banana, 200 g jagód, wymieszaj wszystko w blenderze, a następnie zjedz śniadanie.

Kefir wieczorny będzie promował utratę wagi podczas snu - wapń i białko mleka będą prowadzić procesy regeneracji tkanek.

Zmieniając dietę na tak małą ilość, wkrótce zauważysz kardynalne zmiany, zarówno w lustrze, jak i wewnątrz, we własnym stanie zdrowia.