Jeśli planujesz odwiedzić na wakacjach Kostaryka , a następnie spójrz na La Fortuna. Jest to niesamowite miejsce, w którym znajdziesz unikalne krajobrazy, widoki na wulkan, jeziora i wodospady, nietkniętą przyrodę. zarezerwować Caño Negro i osobliwe formy jaskiń Venado.

Informacje ogólne

To małe miasteczko znajduje się na północy. Kostaryka , w odległości 130 km na północ od stolicy państwa - miasta San Jose . Ponadto La Fortuna znajduje się na wysokości 250 metrów nad poziomem morza, co pozwala obserwować wspaniałe krajobrazy, w tym bliskość miasta wulkan Arenal .

La Fortuna ma łagodny klimat podrównikowy. W ciągu roku temperatura powietrza w tych regionach rzadko spada poniżej 23 ° C. Dlatego możesz zaplanować wizytę w mieście na dowolną porę roku.

Atrakcje i rekreacja w La Fortune

Odwiedzający miasto mają doskonałą okazję spędzić wakacje w La Fortuna tak różnorodne, jak to możliwe, a nawet stworzyć własną trasę do odwiedzenia lokalnych atrakcji. Zwróć uwagę na:

  1. La Fortuna Falls . Znajduje się w Parku Narodowym Arenal. Wysokość upadku wód osiąga 75 metrów. Z tarasu widokowego roztacza się wspaniały widok na kaskadę wodną porośniętą lasami. Poniżej, u podnóża wodospadu, będziesz miał okazję popływać w wodach La Fortuna, odbyć piknik i zająć się radością i pozytywnymi emocjami.
  2. Wulkan Arenal . Jedno z najbardziej znanych miejsc w Kostaryka i La Fortuna. W 1968 roku, z powodu silnego trzęsienia ziemi, wulkan się obudził, ale teraz jego krater jest nieaktywny.
  3. Lake Arenal . To jezioro jest sztuczne, dość duże i zaskakująco piękne. Jest otoczony lasami tropikalnymi. Latem przyjeżdżają tu tysiące turystów - miłośnicy windsurfingu.
  4. Rezerwat Narodowy Caño Negro . Idealne miejsce do obserwacji ptaków, ponieważ ten rezerwat jest nie tylko bogaty w florę i faunę, ale jest także miejscem przekraczania ścieżek migrujących ptaków w obu Amerykach.
  5. Jaskinie Venado . Jaskinie wapienne w Venado trwały około 15-20 milionów lat. Wycieczka jest niesamowita, ponieważ każdy może poczuć się jak prawdziwy odkrywca, patrząc na starożytne stalaktyty i stalagmity i wędrując z latarką przez wąskie przejścia.
Водопад La FortunaЗаповедник Каньо-Негро
Вид на вулкан АренальПещеры Венадо

Zakwaterowanie i wyżywienie w La Fortuna

Miasto ma szeroki wybór miejsc do życia i jedzenia, istnieje kilka niedrogich, ale bardzo przytulnych hoteli, urządzonych w tradycyjnym lub narodowym stylu. Wśród hoteli warto wyróżnić następujące miejsca, które zasługują na najbardziej korzystne recenzje od odwiedzających turystów w mieście: Arenal Paraiso Resort & Spa, Hotel Magic Mountain La Fortuna, Tilajari Hotel Resort & Conference Centre, Hotel Lomas del Volcan.

Wśród restauracji radzimy zwrócić uwagę na miejsca w powyższych hotelach, a także na Novillitos Steak House, Benedictus Steak House, Don Rufino. Koniecznie wypróbuj także lokalny napój kawowy i likier kawowy. dania narodowe z mięsa i podawane z nimi danie z czarnej fasoli i warzyw.

Отель Arenal Paraiso Resort & SpaОтель Campo Verde
Ресторан Magic MountainРесторан в отеле Mountain Paradise
Jak się tam dostać?

Aby odwiedzić La Fortuna, musisz najpierw polecieć do międzynarodowe lotnisko w san jose. Zatem lot z Rosji (Moskwa) i większości innych krajów WNP z jednym transferem trwa około 18 godzin. Ponadto, aby dostać się bezpośrednio do La Fortuna, lepiej wynająć samochód lub wziąć taksówkę, droga do miasta zajmuje około 2-2,5 godziny. Wewnątrz tego miejscowość wypoczynkowa najlepiej podróżować autobusem.