Bycie w Kostaryka , koniecznie odwiedź rejon San Carlos, gdzie główny naturalny ciekawe miejsce kraj. To jest wulkan Arenal - wysoka stożkowa góra. Jego główną cechą jest to, że działa.

Wulkan Arenal w Kostaryce

Wulkan Arenal jest dość aktywny: jego ostatnia erupcja miała miejsce w 2010 roku. Dziś z daleka widać ekran dymu na szczycie i lawa pełznąca po zboczu. Szczególnie jasny wygląda w nocy, przy dobrej pogodzie, kiedy nie ma mgły. Jeśli masz szczęście, ten spektakl można zobaczyć nawet z okien pokoju - niedaleko od wulkanu znajduje się wiele hoteli o różnym poziomie komfortu. Ale przed rokiem 1968 wulkan został uznany za uśpiony, dopóki nie nastąpiło silne trzęsienie ziemi. Konsekwencją tego wydarzenia była silna erupcja, podczas której lawa zalała 15 kilometrów kwadratowych. km okolic, kilka osiedli zostało zniszczonych i zginęło ponad 80 osób.

Idź do Kostaryka - skraj wulkanów - dziś jest względnie bezpieczny. Lawa wypływająca z kraterów, zamarza, nie dotykając stopy góry. Ponadto po obudzeniu Arenal naukowcy stale monitorują jego aktywność sejsmiczną. Wokół wulkanu jest malownicza okolica - lasy tropikalne i ogromne jezioro sztucznego pochodzenia.

Jak dostać się do wulkanu?

Słynny wulkan znajduje się w centralnej części kraju. 90 km na północny zachód od San Jose znajduje się park, na terenie którego znajduje się wulkan. Można do niego dotrzeć na kilka sposobów: samochodem autostradą Panamerykańską, autobusami miejskimi nr 211 z San Jose lub nr 286 z miasta Ciudad Quesada.

Туман над вулканомНочное извержение вулкана