Największe jezioro Kostaryka jest jednocześnie jednym z głównych atrakcje ten kraj. Ten zbiornik jest sztuczny: jest elektrownia wodna, która dostarcza większość energii elektrycznej. I, oczywiście, jezioro przyciąga swoim pięknem licznych zagranicznych turystów.

Jezioro Arenal w Kostaryce

Turyści przyjeżdżający Wakacje w Kostaryce , na wszelki wypadek, nad jezioro Arenal, aby podziwiać jego wody i egzotyczne otoczenie. Ten staw jest otoczony tropikalnym lasem i jest bardzo malowniczy.

Na wschodnim brzegu dużego jeziora Arenal działa wulkan o tej samej nazwie.

Infrastruktura turystyczna w tym regionie jest bardzo rozwinięta: lokalni ludzie dobrze zarabiają na turystach, którzy pragną egzotyki. Wielka przewaga wakacji w Kostaryce nad jeziorem Arenal jest dość akceptowalna w porównaniu do innych popularnych kurorty ceny.

Rozrywka nad jeziorem Arenal

W zależności od pory roku głębokość jeziora jest zmienna - od 30 do 60 m. Ale od kwietnia do listopada pogoda jest stabilna - silne wiatry wieją, co sprawia, że ​​jezioro Arenal jest miejscem spotkań windsurfingu i wakeboarderów. Również jazda na łyżwach po jeziorze na łodziach, wiosłowaniu, spływie kajakowym i wędkarstwie jest tu powszechna. Ten ostatni często jest włączony do programu odpoczynku od biur podróży. W jeziorze występują takie ryby jak macchaki, tęczowy bas, tilapia. Kolejna rozrywka dla turystów - tak zwana wycieczka na baldachim. Ci, którzy pragną naprawdę ostrych wrażeń, mogą poruszać się wzdłuż kabla rozciągniętego między drzewami na wysokości kilkuset metrów nad ziemią. I można tratować na małej górskiej rzece na dmuchanych bajglach. I to, i inne rozrywki są bezpieczne dla turystów.

Na jednym z brzegów jeziora znajduje się mała wioska o nazwie Nowy Arenal. Można tam kupić pyszne wypieki (przede wszystkim chwalić czarny chleb i strudel jabłkowy), a także pamiątki . To prawda, że ​​te ostatnie to dość wysokie ceny.

Jak dostać się do jeziora Arenal?

Aby móc podziwiać jezioro, trzeba pokonać 90 km San Jose , stolica państwa. Stamtąd jest regularny autobus międzymiastowy. Innym sposobem na dotarcie tutaj jest wynajęcie samochodu na Pan-American Highway przez Cañas. Ta górska droga przechodzi przez miasto La Fortuna , a następnie idzie wzdłuż jeziora.

Вид на озеро АренальАттракцион канопи-тур
Развлечения на озере АренальКаякинг