Ten kraj bez przesady odnosi się do najpiękniejszych i najbardziej malowniczych zakątków na całym świecie. Naprawdę jest coś do zobaczenia. Niesamowita liczba rezerwatów, parków narodowych i malowniczych wybrzeży. Nie mniej popularne są plaże.

Zabytki Kostaryki

Rezerwat przyrody Monteverde znajduje się w północnej części, jest to jedna z najczęściej odwiedzanych części kraju. Turyści przyciągają dżunglę w górach, które są jakby spowite mgłą. Egzotyczność tych miejsc jest fascynująca, a wielu mieszkańców rezerwatu jest wymienionych w Czerwonej Księdze, niektóre znajdują się tylko w tych miejscach.

Wakacje w Kostaryce 1

Park rozrywki Selvatura znajduje się w północnej części kraju. Natura jest nie mniej egzotyczna, ale uwaga turystów jest przynitowana do tak zwanych wycieczek na baldachim. Samo słowo "baldachim" oznacza linę rozciągniętą między drzewami. Tak więc, prędkość zstępowania wzdłuż tych lin przyciąga poszukiwaczy mocnych wrażeń. Jeśli nie uważasz się za takiego, spokojniejsze spacery wzdłuż mostów kablowych i chodników są bardziej odpowiednie dla Ciebie.

Wakacje w Kostaryce 2

Wśród atrakcji Kostaryki jest bardzo popularne małe zwiedzanie wodospadów na Viento Fresco. Jest pięć wodospadów i jaskiń. Wszystkie mają różną wysokość, bujną zieleń i lokalny smak. Oprócz odwiedzania wodospadów, będzie oferowane jazdy konnej i wycieczki na farmę. W końcu możesz usiąść w przytulnej restauracji.

Odpoczynek w Kostaryce 3

Jeśli szukasz czegoś do zobaczenia na Kostaryce, koniecznie odwiedź plantacje kawy Doc. Jest to jedna z najbardziej znanych plantacji na świecie, wielokrotnie nagradzana za jakość i smak kawy. Wycieczka po plantacji odbywa się w kilku etapach. Najpierw zobaczysz samą plantację, a następnie proces wyboru ziaren i ich pokrojenia. Co więcej, turyści mogą zobaczyć, jak smażone są ziarna i robić różne rodzaje kawy. I oczywiście na koniec wszyscy są zaproszeni do wypróbowania wyniku długiej i żmudnej pracy.

Odpoczynek w Kostaryce 4

Plaże w Kostaryce

Odpoczynek w Kostaryce zapamiętasz nie tylko malownicze zakątki kraju, ale także różnorodne wakacje na plaży. Na przykład w Zatoce Papagayo otrzymujesz spokojny, wymierzony odpoczynek. Wybrzeże to zawsze czysta i ciepła woda, wszystkie warunki dla entuzjastów wędkarstwa, nurkowanie i windsurfing.

Odpoczynek w Kostaryce 5

Burzliwe podtopienia w pobliżu Puerto Viejo Beach zapewniają wysokie fale, więc dla surferów ta plaża jest idealna.

Odpoczynek w Kostaryce 6

Możliwe jest łączenie bezczynnego tarzania się na piasku z wędkowaniem lub surfingiem oraz na plaży Tamarido. Wśród plaż Kostaryki wyróżnia się to tym, że jest to miejsce, gdzie układane są jaja żółwie. Po zachodzie słońca koniecznie odwiedź kawiarnie lub przytulne restauracje.

Odpoczynek w Kostaryce 7

Jeśli lubisz egzotyczne we wszystkim, wybierz wakacje w Kostaryce na plaży w Samara. Tam i konie jeżdżą, i sesja jogi zorganizuje. To dobre miejsce na pobyt z dziećmi. A dla miłośników piękna warto wziąć instruktora i patrzeć na jasny i kolorowy podwodny świat rafami koralowymi.

Odpoczynek w Kostaryce 8

Wakacje na plaży w Kostaryce

Zanim wybierzesz miejsce na wakacje w kraju i czas na wakacje, powinieneś zapoznać się z pogodą. Kraj jest górzysty, więc pogoda może się znacznie różnić nawet w blisko rozmieszczonych częściach.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na porę deszczową w Kostaryce. Na wybrzeżu Pacyfiku w październiku ma swój początek, aw centralnej części kraju pada od początku września. W regionach górskich deszcz przez cały rok zmienia się tylko częstotliwość i intensywność. Na karaibskim wybrzeżu Kostaryki pora deszczowa trwa od października do stycznia, a następnie od lipca do sierpnia.

I wreszcie, zastanowić się, jak dostać się do Kostaryki. Nie ma bezpośredniego lotu z krajów WNP, więc będziesz musiał wziąć bilety w kierunku USA lub Kuby. Najbardziej podmiejska trasa prowadzi przez Madryt-Frankfurt-Hawana. Jeśli chodzi o wizę, może nie być konieczne odwiedzanie kraju w celach turystycznych.