Stolica Kostaryka San José znajduje się w środkowej części kraju, zamieszkuje tu ponad połowa ludności kraju. Turyści celebrują życzliwość, gotowość i gotowość do pomocy lokalnej ludności w każdej chwili, a kraj kojarzy się przede wszystkim ze wspaniałą naturą, ekspresyjną architekturą, hałaśliwym klimatem zakupy i świetnie plaże .

Jesteśmy zadowoleni z gości w kraju i pogody w San Jose: panuje tu łagodny klimat podrównikowy, a najwięcej opadów przypada na okres od końca kwietnia do listopada. Uderzającą cechą lokalnego klimatu jest fakt, że nie ma wyraźnego podziału na porę roku, prawie przez cały rok, temperatura powietrza wynosi tu od +19 do +25 stopni.

Zabytki San Jose

Punkt wyjścia dla większości wycieczek zabytki służy na placu Demokracji. To centralny plac San Jose, z którego pochodzą liczne wąskie uliczki z licznymi sklepami, restauracjami, zabytkami kultury i architektury. Kolejny, nie mniej piękny i nie mniej popularny plac, nie tylko wśród turystów, ale także wśród mieszkańców to Plaza de la Cultura, wybudowany w 1977 roku jako nowoczesne centrum rekreacji i rekreacji kulturalnej.

W San José wystarczająca liczba muzeów jest prawdopodobnie najczęściej odwiedzanym. Złote muzeum gdzie reprezentowane jest ponad 2 tysiące eksponatów złota, oraz Muzeum Narodowe - Główną atrakcją jest nie tylko San Jose, ale całość Kostaryka .

Powinieneś także oddzielnie wybrać Teatr San Jose . Został całkowicie zbudowany z pieniędzy podatników w 1897 roku. Budynek przyciąga turystów elegancką dekoracją, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, dzięki malowidłom i freskom, które zdobią lobby teatralne, można poznać historię tego kraju. Inne ciekawe zabytki architektoniczne San Jose można bezpiecznie uznać za drapacze chmur ICE i INS, budynki Zgromadzenia Ustawodawczego i Ministerstwo Spraw Zagranicznych, stadion piłkarski . Ze wszystkich cudów natury, oczywiście, jednego z najpiękniejszych parki narodowe Kostaryki - Wulkan Poas położony w pobliżu.

Национальный театрКафедральный Собор
Вулкан ПаосЭкспонаты в Музее Золота

Hotele i restauracje San Jose

Większość hotele san jose to kategoria 1-3 gwiazdek (Przygoda, B & B Tambo Mundo, Hemingway Inn itp.), ale są też luksusowe hotele, takie jak Costa Rica Marriott Hotel, Radisson Hotel San Jose, DoubleTree by Hilton Cariari San Jose - Kostaryka i inne - wszystkie te hotele łączą doskonałą obsługę, szeroki zakres usług, wygodę lokalizacji i wspaniały widok z pokoi.

W San Jose znajduje się ogromna liczba restauracji, które znajdują się zarówno w hotelach (Grano de Oro, La Isabella), jak i budynkach wolnostojących (Bar Poas, Machu Picchu itp.). W restauracjach można znaleźć dania z niemal każdej kuchni świata, jednak restauracje, które się specjalizują narodowe potrawy i napoje .

Costa Rica Marriott HotelDoubleTree by Hilton Cariari San Jose - Costa RicaRadisson Hotel San Jose
Bar PoasРесторан Grano de OroРесторан La Isabella

Jak dostać się do San Jose?

Odwiedź stolicę Kostaryka możesz, przybywając do głównej międzynarodowe lotnisko kraju, położonym 15-20 minut od centralnej części miasta. Inną opcją jest autobus: międzynarodowe połączenia autobusowe są możliwe z takich krajów jak: Meksyk, Salwador, Gwatemala, Honduras, Nikaragua, Panama.

W odniesieniu do transport publiczny , San Jose ma bardzo dobrze rozwiniętą sieć autobusową - ruch autobusowy jest uważany za niedrogi i niezawodny. Możesz także wziąć taksówkę po mieście, ale warto wziąć pod uwagę, że taksówkarze nie mogą pobierać opłaty za transport, jeśli koszt podróży nie przekracza 3 USD. innym wygodnym i niedrogim środkiem transportu jest rower - tutaj można go wynająć lub kupić z drugiej ręki za zwykły grosz.

Аэропорт Сан-ХосеАвтобусы в Сан-Хосе
Uwaga turystyczna
  1. W Kostaryce jest prawo , zgodnie z którym zarówno rdzenni mieszkańcy, jak i goście kraju są zobowiązani do posiadania dokumentu tożsamości lub jego kopii (lepiej paszport).
  2. Wszystkie towary i usługi podlegają 15% podatkowi VAT, a 4% są dodawane do rachunków od hoteli - jest to tak zwany podatek turystyczny.