Kuchnia narodowa jest ważną częścią kultury każdego kraju. Turyści na wakacjach Kostaryka chcą nie tylko zobaczyć słynne wulkany i cieszyć się odpoczynek na plaży na brzegu oceanu, ale także spróbuj pysznych lokalnych potraw tutaj. Dowiedzmy się więcej na temat specyfiki kuchni Kostaryki i dowiedzmy się, co może zaskoczyć turystę z kraju.

Dania kuchni kostarykańskiej

Kuchnia Kostaryki to dziwaczna mieszanka hiszpańskich i indyjskich tradycji gotowania. Mieszkańcy tego kraju nazywają swoją kuchnię "typowym komitetem". Jest zdominowany przez rośliny strączkowe, mięso (wołowina, kaczka i kurczak), ryż, kukurydza, owoce morza i, oczywiście, warzywa.

Jedną z cech kuchni Kostaryki są sosy i przyprawy. Z reguły nie są one mieszane z potrawami, ale podawane w osobnej misce. Przyprawy nie są bardzo ostre (z wyjątkiem tradycyjnego sosu chili). W skład tradycyjnych sosów wchodzą przyprawy takie jak kolendra, seler, cebula, czosnek itp. Popularne są również ketchupy.

Dania mięsne

Dania mięsne - prawdopodobnie najsmaczniejsze z kostarykańskich potraw. Tutaj, spróbuj:

 • "Olia de carne" - zupa jarzynowa gotowana na bulionie wołowym;
 • "Sopa de Mondongo" - bogata zupa z cyny;
 • "Arros-kon-karne" - ryż z kawałkami wołowiny;
 • "Arros-con-polo" - ryż z kurczakiem;
 • "Todado" - mięso wołowe z różnymi warzywami;
 • "Picadillo" - gulasz z dodatkiem warzyw;
 • "Tamales" - ryż z mięsem mielonym z mięsem, zawinięty w liść banana.
Олья-де-карнеКасадо - мясо с овощами

Dania z owoców morza

O kulinarnych zwyczajach Kostaryka miał ogromny wpływ na jego położenie między dwoma oceanami. Owoce morza tutaj są bardzo lubiane. Oto lista popularnych potraw z Kostaryki, gdzie głównymi składnikami są owoce morza:

 • "A la patch" - pieczone ryby;
 • "Seviche" - ryba morska, gotowana w soku z cytryny;
 • "Konchas" - muszle, które są podawane z różnymi dodatkami;
 • "Arros-con-camarones" - pilaw z krabami;
 • "Pargo" - czerwony Lutianus, smażony w węglach;
 • Paella z owocami morza.
Аррос-кон-камаронесСевиче

Warzywa i owoce

Szczególnym miejscem w kuchni kostarykańskiej jest kukurydza. Z niej robią kaszanki, naleśniki i płaskie ciastka, piec chleb, serwują go jako niezależne danie. Przyjemny smak wyróżniają "tortilas" (tortille z mąki kukurydzianej), "galos" (płaskie placki z nadzieniem mięsnym, serowym lub fasolowym), "arreglados" (chleb kukurydziany), "chorreados" (naleśniki z młodej kukurydzy).

Ciekawe jest też wypróbowanie niecodziennych potraw: upieczonych płaskich ciast z bananów typu "jawor", prażonych kolb kukurydzy "elotes", ryżu z fasolą "gallo pinto", smażonego sera. Pamiętaj, aby docenić smak egzotycznych owoców uprawianych w Kostaryce. To jest papaja, karaluch, marakuja, śmietana, mamona, annonu, liczi, rambutan, maranon.

Галло пинто - рис с бобами и бананамиЭкзотические фрукты
Najlepsze napoje w Kostaryce

Pierwszym numerem na tej liście jest oczywiście słynna kostarykańska kawa, uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Jest zwykle pijany pod koniec posiłku, wlewa się do małych kubków po kawie i dodaje gorące mleko. Miłośnicy herbaty będą musieli skosztować specjalnej herbaty ziołowej.

Wśród napojów alkoholowych najważniejsza jest być może rum. Wiele jego odmian jest eksportowanych (Abuelo, Cachique, Platino, Centenario). Bardzo popularny jest tu kremowy i kawowy likier "Cafe Rica". Najlepsze gatunki piwa to "Tropical", "Imperial", "Bavaria" i "Steinbru". A z trzciny cukrowej miejscowi robią mocny napój alkoholowy "guaro".

Smaczne napoje bezalkoholowe wytwarzane są z lokalnych owoców. Jest to koktajl "refresco", w którym miesza się owoce, mleko, wodę i lód, a także napoje "khorchata", "sebada" i "pinolilo".

Местное пивоХорчата