Port Antonio to prawdziwy raj dla tych, którzy chcą odpocząć od miejskiej dżungli, światowego zgiełku, stresu i zawirowań. Jest to spokojna miejscowość wypoczynkowa, której większość mieszkańców jest finansowo bezpiecznymi obywatelami słońca. Jamajczycy .

W pobliżu miasta znajdują się piękne wodospady, w których tysiące turystów przyjeżdża tu, by posłuchać magicznego hałasu. Jest to również prawdziwy dom dla różnych egzotycznych ptaków, motyli i zwierząt, z których niektóre można znaleźć tylko tutaj, na Jamajce.

Piękno Port Antonio

Co ciekawe, miejscowi opisują ten raj w następujących słowach: "Fascynujące krajobrazy północno-wschodniego wybrzeża, różne rynki, na których można kupić różnorodne ręcznie robione przedmioty, gruzińska architektura każdego budynku, przyjazni mieszkańcy to Port Antonio".

Nie trzeba wspominać, że to miasto zaczęło przyciągać turystów już w połowie ubiegłego wieku. Tak więc, nawet symbol seksu z lat 30. i 40. ubiegłego wieku, aktor Errol Flynn, uwielbiał tu odpoczywać.

Zabytki miasta

Przede wszystkim chciałbym podkreślić dziką plażę Long Bay Beach, której piękno nie może fascynować prawdziwych koneserów piękna. Znajduje się 7 km od miasta. Główne cechy plaży znajdują się w krystalicznie czystej wodzie i piaszczystym wybrzeżu o niesamowitym różowym kolorze. By the way, ta plaża jest również ulubionym miejscem dla surferów.

Лонг-Бей Бич с высоты птичьего полетаЛонг-Бей Бич

I zatoka Długa zatoka na Jamajce - być może najbardziej malowniczym miejscu Port Antonio. To surfing, wędkarstwo, wysokie fale, czyste plaże, urocze krajobrazy i naturalne piękno. Nawiasem mówiąc, miejscowa ludność zawsze chętnie organizuje dla swoich gości wycieczkę po morzu, podczas której z pewnością opowiesz historię tego miejsca.

Залив Лонг-БейКрасота залива Лонг-Бей

Restauracje i hotele Port Antonio

Najlepszym miejscem na kolację w tym mieście będzie oczywiście plaża. Jest w nim wiele kawiarni i restauracji, wśród których szczególnie chcę podkreślić:

  • Anna Bananas ( Kuchnia jamajska );
  • Coronation Bakery Bakery (ciasto narodowe);
  • wegetariańska lwica Cafe Sista P (dania podawane na liściach bananowca);
  • Norma's (restauracja serwująca mieszankę tradycyjnej kuchni jamajskiej i fusion).
Anna BananasNorma’s

Jeśli chodzi o miejsce do spania, miasto Port-Antonio oferuje wiele przytulnych willi i hoteli o wysokiej jakości usług. Należą do nich:

  • Trident Hotel;
  • Geejam Hotel;
  • Jamaica Palace Hotel.
Geejam HotelJamaica Palace HotelTrident Hotel

Jak dostać się do miasta?

Najbliższe lotnisko znajduje się pod adresem stolica Jamajki . Stamtąd, wynajmując samochód lub wsiadając do autobusu, można dostać się do Port Antonio w 50 minut.