White House Bay (nazwa angielska - Whitehouse Bay) jest dziś bardzo popularna. ośrodek na Jamajce z luksusowym wyposażeniem plaże , dziewicza tropikalna dżungla, przytulna atmosfera i wysoka jakość usług dla gości.

Lokalizacja

Zatoka White House znajduje się na południowo-zachodnim wybrzeżu. Jamajka , w hrabstwie Westmoreland (Westmoreland). Najbliższa większa miejscowość - ośrodek Montego Bay czyli 1,5 godziny drogi.

Historia ośrodka

Hrabstwo Westmoreland, które obejmuje Zatokę Białego Domu, ma starożytną historię. Jeszcze przed naszą erą w tych stronach żyli Indianie z plemion Aravaki i Sibonei, o czym świadczą zachowane labirynty jaskiń i korytarzy. Pod koniec XV wieku zatrzymał się tu słynny Krzysztof Kolumb, który odbył drugą wyprawę.

Klimat w Zatoce Białego Domu

Ten kurort ma jasny, wilgotny, tropikalny klimat. Przez cały rok nie ma dużej różnicy temperatur. Średnia roczna temperatura powietrza wynosi około +27 .. + 30 ° C. Najcieplejszymi miesiącami są lipiec i sierpień. Zimą (od stycznia do marca) termometry w White House Bay nie spadają poniżej +20 .. + 22 ° C. Od Morza Karaibskiego nieustannie wieje chłodna bryza, dzięki której ciepło i wilgotność są przenoszone dość łatwo. Dlatego relaks w kurorcie White House Bay może być całoroczny.

Zabytki i rekreacja w ośrodku

Przede wszystkim, White House Bay został zaprojektowany na relaksujący i romantyczny wypoczynek, co potwierdza Whitehouse Sandals, zbudowany specjalnie dla miłośników.

Ośrodek ma wspaniałe plaże z czystym, drobnym piaskiem, czystymi turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Popularną rozrywką jest nurkowanie, które otwiera burzę emocji podczas oglądania wielu niesamowitych kolorowych ryb. Ponadto White House Bay charakteryzuje się dziewiczymi lasami tropikalnymi i pięknymi naturalnymi krajobrazami.

W pobliżu ośrodka znajduje się kilka interesujących miejsc, na przykład rezerwat ptaków Rockland, gdzie można zobaczyć tysiące zięb, kolibrów i tiaris, a także posiadłość Appleton ( Appleton Estate ) w dolinie Nissau z destylarnią rumu i jaskiniami Windsor w Trelawny.

Пляж

Zakwaterowanie i posiłki

W White House Bay, dla turystów, jest tylko jeden Sandals Whitehouse 5 * hotel, który wyróżnia się luksusowymi wnętrzami francuskich, włoskich i holenderskich osiedli i jest ogólnie w stylu karaibskiej wioski. Znajduje się na trzykilometrowej plaży i oferuje swoim gościom doskonałe usługi i usługi spa, w tym możliwość pływania w największym basenie na całej wyspie Jamajki.

Бассейн в отеле Sandals WhitehouseВид на Sandals WhitehouseОтель Sandals Whitehouse
Sandały Whitehouse też są świetne. Tutaj będziesz oferowany jako Dania jamajskie oraz Karaibów i europejskich kuchni świata. Zwróć uwagę na dania mięsne (mięso kozie, wieprzowina), drób i owoce morza, a także tradycyjną fasolę z ryżem. Najpopularniejsze napoje to herbata z mlekiem lub rumem, mleko kokosowe, sok z egzotycznych owoców i oczywiście słynna jamajska kawa "Blue Mountain".

В ресторане Sandals Whitehouse

Jak się tam dostać?

Kurort White House Bay znajduje się stosunkowo blisko miasta Montego Bay, w którym mieści się jedno z największych międzynarodowych lotnisk na Jamajce. Leć do Montego Bay Najwygodniejszym sposobem jest zmiana we Frankfurcie lub w Londynie. Następnie możesz dostać się do White House Bay taksówką lub wynajętym samochodem. Około drogi zajmie Ci 1,5 godziny jazdy.

Панорама курорта