Każdego roku coraz więcej turystów preferuje plażę Wakacje na Jamajce odpoczywaj w innych miejscach. Dlaczego? Najprawdopodobniej, ponieważ w odniesieniu do plaż Jamajki, zdanie "miejsce niebiańskie" w żaden sposób nie będzie przesadą. Na Jamajce plaże są czyste, woda jest czysta, a jej temperatura jest prawie stała przez cały rok i wynosi około + 24 ° C. Infrastruktura kurortów jest bardzo dobrze rozwinięta - są tu wysokiej klasy hotele i możliwość - jeśli chcesz - aktywnego wypoczynku. Dodaj do tego dźwięki reggae, które nie mogą być lepiej połączone z plażą, słońcem i stanem relaksu, a ty nie tylko zrozumiesz, dlaczego Jamajka najlepiej nadaje się na wakacje na plaży, ale też chce "posmakować" tej nieopisanej kombinacji.

Tak więc, które plaże na Jamajce są uważane za najlepsze i gdzie można odpocząć z największym komfortem?

Negril

Plaża Negril znajduje się w zachodniej części wyspy. To nie tylko "plaża numer 1" Jamajki, ale także jedna z dziesięciu najlepszych plaż na świecie. Jego długość wynosi ponad 10 km. Negril cieszy się szczególną popularnością wśród entuzjastów nurkowania, ponieważ morze jest tutaj tak przejrzyste, że dno jest wyraźnie widoczne na głębokości 25 metrów. Tutaj najczystsze jest nie tylko woda, ale także piasek, z którego regularnie usuwane są kamienie, kawałki koralowca - więc nie ma niebezpieczeństwa zranienia gołymi stopami podczas chodzenia po plaży.

Piękne krajobrazy, jedne z najlepszych. hotele w Jamajka i możliwość aktywnego wypoczynku - na przykład, udaj się na spacer do jaskiń lub do latarni morskiej Negril, udaj się do Parku Narodowego Black River lub Yas Falls odwiedź farmę krokodyli - corocznie przyciągaj tu wielu turystów.

Пляж Негрил

Plaże Ocho Rios

Najlepsze plaże Jamajki - z wyjątkiem już wspomnianej Negril - należą do ośrodka Ocho Rios który znajduje się na północy wyspy.

James Bond Beach (James Bond Beach) jest uważany za najbardziej znanego z nich. Jego nazwa wzięła się stąd, że został nakręcony jeden ze słynnych filmów o Bondzie. Plaża znajduje się w pobliżu centrum Ocho Rios. To jego ulubione wakacje na Jamajce, gwiazdach Hollywood i innych znanych osobistościach. Tuż przy granicy plaży znajduje się wiele hoteli, z których najpopularniejszym jest Golden-I, lub Złote oko - ten, w którym żył i pracował Ian Fleming.

Пляж Джеймса Бонда

Turtle Beach lub Tuttle Beach znajduje się w pobliżu głównej ulicy miasta i ma kształt półksiężyca. Długość linii brzegowej wynosi pół kilometra. Piasek tutaj jest śnieżnobiały, wejście do wody jest płaskie, więc plaża jest popularna wśród wczasowiczów z dziećmi (poza tym woda ze względu na łagodnie opadającą linię brzegową jest cieplejsza niż na wszystkich innych plażach na Jamajce). Plaża jest również popularna wśród surferów - zawsze znajdzie się odpowiednia fala dla profesjonalistów, początkujących i kajakarzy. Wejście na plażę jest płatne. W pobliżu jest parking. Niedaleko plaży znajduje się muzeum, kino, galeria sztuki, kasyno i pole golfowe. A dla dzieci będzie ciekawie odwiedzić park rozrywki Mystic Mountain. Niedaleko przepływa Ocho Rios rzeka marta brae , na którym turyści pływają po bambusowych tratwach. Możesz także przejść do Dunn's River Falls . Jego wysokość to 182 m; Możesz wspiąć się na szczyt wodospadu specjalną ścieżką, a po zejściu możesz pływać tam, gdzie jego wody wpływają do morza.

Obie plaże zapewniają szeroki wybór sprzętu do sportów wodnych - tutaj można jeździć na nartach wodnych, nurkować, uprawiać rafting, surfować i uprawiać windsurfing.

Черепаший пляж (Turtle)На Черепашьем пляже можно встретить больших черепах

Montego Bay

Chociaż Negril i plaże Ocho Rios są uważane za najlepsze na wyspie, prymat wśród Kurorty Jamajki nadal trzyma Montego Bay . To tutaj znajduje się większość centrów rozrywki, terenów rekreacyjnych, klubów nocnych i restauracji. Jednak plaże Doktorów Cave i Walter Fletcher nie są zbyt gorszej jakości jak ta sama Negril. Woda tutaj ma niesamowity turkusowy odcień.

Lekarze Cave Beach są prywatni, ich szerokość wynosi 200 m. Ma całą niezbędną infrastrukturę, w tym restauracje oferujące lokalne przysmaki. Możesz nurkować, surfować, uprawiać inne sporty wodne lub po prostu popływać w basenie wypełnionym wodą mineralną - jest kilka takich basenów i znajdują się tuż przy plaży.

Plaża Walter Fletcher charakteryzuje się spokojniejszymi wodami, dlatego często przyjeżdżają tu rodziny z dziećmi. Ponadto w pobliżu znajduje się Park Morski, w którym można skakać na trampolinach, grać w siatkówkę, tenisa, jeździć na nartach wodnych lub łodziach ze szklanym dnem, aby obserwować niesamowite życie mieszkańców tutejszych wód.

Пляж Монтего-Бей

Długa zatoka

Półokrągła zatoka Długa zatoka na terenie miasta o tej samej nazwie jest jednym z najbardziej malowniczych miejsc na wyspie. To miejsce jest bardzo lubiane przez surferów, w tym dla początkujących - wszystko po to, aby nauczyć się pewnie stać na desce. Wolę ten kurort i miłośników spokojnego, wyciszonego wypoczynku - duży napływ turystów tutaj się nie zdarza, ponieważ infrastruktura tutaj jest nieco mniej rozwinięta niż inne ośrodki jamajskie . Miejscowa ludność, która łowi ryby, chętnie oferuje spędzanie czasu na tej przyjemnej działalności i na gościach zatoki. Możesz się tu osiedlić w jednym z wielu pensjonatów lub wynająć mieszkanie u lokalnych mieszkańców.

Plaża Long Bay Bay, rozciągająca się ponad kilometr od miasta Port antonio , słynąca z różowawego koloru piasku. Miłośnicy surfingu i miłośnicy przyrody lubią tu przyjeżdżać, ponieważ są w pobliżu Niebieskie góry gdzie jest najwyższy szczyt Jamajki i dziewicze lasy deszczowe. W pobliżu znajduje się również plaża Dolphin Cove .

Лонг-Бэй Бич

Treshe Beach

Treshe Beach znajduje się w parafii św. Elżbiety, w pobliżu miasta o tej samej nazwie, którego dzielnica jest uważana za miejsce urodzenia Boba Marleya. Jest to jedna z najlepszych plaż na południowym wybrzeżu Jamajki.

Zmęczony gorącym słońcem, możesz udać się do fabryki, która produkuje słynny jamajski rum lub wybrać się w rejs statkiem. Na plaży można również surfować, nurkować, łowić ryby, jeździć na rowerze i jeździć konno, grać w golfa.

Пляж СокровищТреше-Бич

Inne plaże

Można również wymienić popularne nadmorskie kurorty na Jamajce, takie jak Westmoreland (z jakiegoś powodu jest on często wybierany przez rosyjskich turystów), Runaway Bay , White House Bay , Treasure Beach, Cav Beach, Cornwall Beach, Boston Bay Beach i plaży Błękitna Laguna który jest niedaleko Ocho Rios - nakręcono ten sam film.

Вайт-Хаус-БэйКорнуолл-БичПляж Голубая Лагуна

Plaże dla nudystów

Jamajka jest liderem w liczbie miejsc "nagiego odpoczynku" i przyciąga nudystów i naturystów z całego świata. Główne plaże nudystów na Jamajce znajdują się w ośrodkach nudystów Hedonism II i Hedonism III. Pierwszy jest w Negrile , półtorej godziny jazdy od Montego Bay . Hotel oferuje swoim gościom 280 komfortowych pokoi. Plaża nazywa się Au Naturel Beach, posiada basen, przezroczyste jacuzzi i bar. W Negril znajdują się inne "nagie" plaże z basenami, boiskami do siatkówki i innymi miejscami rozrywki. Tutaj możesz także obejrzeć erotyczne show lub wziąć udział w konkursie tematycznym, bardzo frywolnym.

Hedonism III znajduje się na przeciwległym krańcu wyspy, w Ocho Rios . Na Jamajce i innych plażach dla nudystów - wiele hoteli przydziela oddzielne strefy dla miłośników "odprężenia w naturze".

Севен-Майл-Бич - один из нудистских пляжей