Negril to kurort Jamajki, który w ostatnich latach zyskał dużą popularność wśród turystów. Tutaj przyciąga ich 11-kilometrowy pas piaszczystych plaż, luksusowe hotele i wspaniała przyroda. Nie ma ani jednej fabryki ani przedsiębiorstwa przemysłowego. Tylko nieskończona przestrzeń wody, palmy, biały piasek i wszystkie warunki do uprawiania sportów wodnych.

Historia i atrakcje

Do 1980 roku Negril na Jamajka był znany tylko z dzikich plaż, które zostały wybrane przez rastamanów, nudystów i hippisów. Z czasem Negril został podzielony na dwa ośrodki wypoczynkowe: Long Bay, która stała się przystanią dla bogatych turystów, oraz West End, w którym spoczywały głównie "dzieci z kwiatów". Obecnie nie obserwuje się tak ostrej separacji.

Plaże Negril

Negril to niebiańskie miejsce na Jamajce, stworzone dla miłośników przyjemności, leniwego wypoczynku na plaży, jamajskiego rumu i relaksującej muzyki w stylu reggae. Ulubione miejsca turystów to następujące plaże:

 • Seven Mile Beach, położona w południowej części kurortu;
 • Long Bay Beach Park, który panuje w spokojnej atmosferze;
 • Plaża Bloody Bay, gdzie w większości odpoczywają miejscowi.

Atrakcje w Negril

Jeśli masz dość leżenia na plażach w Negril i robienia niekończących się zdjęć z podróży na Jamajkę, możesz cieszyć się wakacjami kulturalnymi. W tym celu możesz odwiedzić następujące atrakcje:

 • miasto Appleton (Appleton), gdzie jest fabryka za robienie pysznego jamajskiego rumu;
 • Great Morass Reserve, gdzie można pływać kajakiem między wysokimi palmami;
 • rafa koralowa, na wodach których turyści podziwiają egzotyczne ryby;
 • lokalny rynek - można tam kupić biżuterię od lokalnych rzemieślników.
Городок ЭпплтонДайвинг на коралловом рифе курорта НегрилЗаповедник Грейт-Моррас в Негриле
Местный рынокПляж Long Bay Beach ParkПляж Seven Mile Beach
Пляжня полоса в НегрилеПобережье НегрилаЦентр города Негрил

Hotele i restauracje Negril

Negril - to miasto Jamajki, w którym nie brakuje hoteli. Tutaj możesz zatrzymać się w hotelach resortowych (The Caves, Couples Negril), w luksusowych hotelach (The Retreat Boutique, Rockhouse) lub w hotelach przyjaznych dla środowiska (Beaches Negril Resort & Spa). Hotele Negril na Jamajce są zadowolone z wysokiego poziomu usług, stylowych mebli i bliskości plaży. Każdy z nich ma własną pulę, która przypadnie do gustu firmom z dziećmi.

Отель The CavesОтель Rockhouse Hotel
Отель Couples NegrilОтель Beaches Negril Resort & Spa

Jeśli chodzi o restauracje Negril, zachwycają swoją różnorodnością, szerokim zakresem cenowym i obfitością pysznych dań. Oto najpopularniejsze restauracje Negril na Jamajce:

 • Pushcart - restauracja, w której można spróbować potraw kuchni karaibskiej i jamajskiej;
 • Ivan's Bar - bar z malowniczym widokiem, który oprócz dań lokalnych specjalizuje się w kuchni amerykańskiej;
 • Blue Mahoe - restauracja położona nad brzegiem morza; W menu w szerokim asortymencie przedstawione są owoce morza;
 • Rockhouse - restauracja, w której króluje relaksująca atmosfera; w menu znajdziesz lokalną kuchnię i świeży jamajski rum;
 • Just Natural to restauracja specjalizująca się w zdrowej kuchni i produktach ekologicznych.

Negril to miasto na Jamajce, które zakochuje się od pierwszej minuty. Odpoczywając tutaj, będziesz spacerować ulicami miasta z uśmiechem szczęścia, rozpłyniesz się w odgłosach reggae, poszukaj swojego odbicia w czystej wodzie i podziwiaj oszałamiające zachody słońca i wschody słońca.

Ресторан Blue MahoeРесторан Rockhouse
Ресторан PushcartРесторан Ivan's
Jak się tam dostać?

Negril jest jednym z najbardziej rozwiniętych ośrodki na Jamajce , dlatego problemy z transportem tutaj nie powstają. Ta miejscowość wypoczynkowa ma własne małe lotnisko Negril Aerodrome. Znajduje się w Bloody Bay w północnej części kurortu. Jest to jednak droga droga, ponieważ lot z Montego Bay do Negril kosztuje co najmniej 140 USD.

Do Negril można dojechać taksówką lub komunikacją miejską. Opłata za przejazd minibusem wynosi 2-3 USD, a taksówka - 90-110 USD. W tym samym czasie na drodze z Montego Bay do Negril trwa około półtorej godziny.

Autobusy - najmniej popularna forma transportu od turystów. Aby dostać się tutaj z Montego Bay, musisz skorzystać z autobusu na stacji Centrum Transportu i wydać około 3 USD na bilet.