Montego Bay (Montego Bay) Jamajka Często nazywany Moe Bay, jest prawdziwą stolicą lokalnej kurorty . Jest to drugie co do wielkości miasto na wyspie, położone w sercu Karaibów. Długość plaż z boskimi krajobrazami wynosi około 20 km. Ponadto wszystkie są uważane za niewiarygodnie czyste - to jeden z powodów, dla których Mo-Bay przyciąga turystów z całego świata.

Zabytki Montego Bay, Jamajka

Przede wszystkim turyści oglądają pałace plantacyjne, które zachowały się w pierwotnej formie. Jednym z najbardziej popularnych wśród nich jest Rose Hall , który został zbudowany pod koniec XVIII wieku przez brytyjskiego właściciela niewolników. Warto zauważyć, że wcześniej powierzchnia dóbr obejmowała około 3 000 hektarów. Do tej pory budynek został całkowicie odnowiony. Możesz podziwiać jego piękno nie tylko z ulicy, ale także wchodząc do środka, gdzie na pierwszym piętrze jest mały bar. A jeśli chcesz nie tylko chodzić po salach Rose Hall, ale także poznać jej historię, to zapraszamy na wycieczkę. To będzie kosztować 18 USD.

Greenwood Great House - inny nie mniej znany dwór plantacji, należał niegdyś do bogatego właściciela ziemskiego. Warto wspomnieć, że w tym budynku znajduje się najstarsza biblioteka, zbiór rzadkich książek, których zazdrości każdy koneser antyków. Również wewnątrz można zobaczyć ekspozycje wnętrz, unikalne instrumenty muzyczne, a nawet potrawy z chińskiej porcelany.

Nie mniej interesującą atrakcją Mo-Beya jest Plac Sam Sharpe, w którym znajdują się pomniki wyspiańskiego bojownika o niepodległość, Sama Sharpa i jego wyznawców. Na placu znajduje się także małe kamienne więzienie, w którym kiedyś był Sam, aresztowany za miłość do wolności. Dzisiaj więzienie nie działa.

Особняк Greenwood Great HouseОсобняк Rose HallПлощадь Сэм-Шарп

Warto odwiedzić w Montego Bay ulubioną turystyczną plażę Jamajki Doctor's Cave Beach Club. Miejscowi mieszkańcy i goście uwielbiają go dla krystalicznie czystej wody i śnieżnobiałego piasku. Co ciekawe, w 1880 r. Dr Cave i jego przyjaciele założyli tu mały klub kąpielowy, który ostatecznie stał się prawdziwym kurortem.

Пляж Doctor's Cave BeachБелоснежные пляжи Монтего Бэй
Restauracje i hotele

Deja Resort All Inclusive od dawna jest uznawany za najlepszy hotel w mieście (150 USD za noc), The Wexford Hotel (70 USD) i Royal Decameron Montego Beach Resort (180 USD). Jeśli chcesz zaoszczędzić na nocleg, rozważ następujące opcje: Jamaica Stay (40 USD), Coral Garden Symbol House (48 USD) i Norman's Court Resort & Sky Restaurant Club (51 USD).

Отель Coral Garden Symbol HouseОтель Deja Resort All InclusiveRoyal Decameron Montego Beach Resort
The Wexford HotelОтели Монтего БэйNorman's Court Resort & Sky Restaurant Club

Jedząc wykwintne restauracje, nakarmicie swoich gości niesamowicie smacznym jedzeniem, chociaż ceny tutaj będą odpowiednie, ale zdecydowanie warto:

  • Zimbali's Mountain Cooking Studio;
  • Jamaica Inn's Restaurant;
  • Młyn cukrowy.

Jedziesz jednak do niedrogiej jamajskiej kawiarni, a otrzymasz nie mniej przyjemności:

  • Po prostu naturalny;
  • Molo 1;
  • Niah's Patties.
Jamaica Inn's RestaurantКафе Just NaturalКафе в Монтего Бэй
Jak dostać się do Montego Bay?

Aby dostać się do Mo-Bay, należy najpierw polecieć do międzynarodowego lotniska Sangster, które znajduje się w pobliżu tego miasta. Stamtąd samochodem na autostradzie A1 do miasta Montego Bay na Jamajce można dojechać w zaledwie pół godziny.