W ostatnich latach miejscowość wypoczynkowa Batcheba zyskuje na popularności wśród turystów - koneserów nieskazitelnej urody, ciszy i odosobnienia. Tutaj zobaczysz wysokie palmy i kamieniste zbocza, a także ogromne głazy o różnych kształtach na wybrzeżu oceanu. To ładne i przytulne miejsce znajduje się na wschodnim wybrzeżu Barbados , w okolicy Świętego Józefa.

Jakie ciekawe rzeczy można zobaczyć w mieście?

Batsheba to małe miasteczko rybackie, w którym mieszka zaledwie około 2 tysięcy osób, zajmujących się głównie rybołówstwem i turystyką. Według legendy Batszeba, żona króla Dawida, zażywała kąpieli mlecznych, aby zachować miękkość i jedwabistą cerę. Wody w pobliżu plaży w Batcheby przypominają łaźnię Bathsheby i są bardzo przydatne dla zdrowia.

W tym mieście zobaczysz bardzo piękną przyrodę, dużo zieleni, zupełnie bezludne plaże z ogromnymi dziwacznymi kamieniami na plaży i, oczywiście, morze. Tutaj jest bardzo niespokojnie, fale sięgają kilku metrów. Fakt ten sprawia, że ​​Batszeba jest popularnym miejscem dla amatorów surfować . Ale pływanie w Batheshe z powodu fal jest czasami trudne, ale można się opalać na plaży, spacerować po okolicy i oddychać czystym i świeżym morskim powietrzem.

Wśród wycieczek są bardzo popularne spacery nad morzem na jachcie, który, nawiasem mówiąc, tutaj możesz wypożyczyć zanurzenie w otchłani morskiej na okręcie podwodnym, a także latanie helikopterem z inspekcją piękna i atrakcje wyspy . Polecamy również spojrzeć na Grota Harrisona , gdzie można zobaczyć kilka jaskiń krasowych ze stalaktytami i stalagmitami. W Batshebie znajduje się fabryka do produkcji rumu, podczas której można wziąć udział w degustacji. Również z miasta możesz udać się do rezerwatów przyrody, na przykład Ogród Botaniczny "Andromeda" .

Побережье БатшебыЗаброшенный каменный дом
Hotele i restauracje

Możesz zatrzymać się w Batsheba w następujących hotelach: Sea-U Guest House, The Atlantis Hotel, Rest Haven Beach Cottages. Z restauracji, w których serwowane są dania kuchnia narodowa Barbadosu , zauważamy restaurację Atlantis, Round House i Dina's Bar & Cafe.

Номер отеля AtlantisНомер в отеле Sea U
Round HouseРесторан Atlantis
Jak się tam dostać?

Najbliższe miasto to Międzynarodowy port lotniczy Grantley Adams (Grantley Adams, BGI), położony w odległości zaledwie 19 km od centrum Batcheba. Na lotnisku można wypożyczyć samochód lub dojechać taksówką do miasta. Zwracamy uwagę na to, że ruch na Barbados jest lewostronny. Do wynajęcia i transportu potrzebne są również specjalne lokalne prawa, które można kupić za 10 dolarów Barbados.