Jeśli planujesz odwiedzić Barbados Nie zwracaj uwagi na Oistins. Tutaj znajdziesz unikalne połączenie cech naturalnych i klimatycznych, obiektów kulturalnych i historycznych oraz obszarów chronionych.

Mały i przytulny Oistins (Oistins) znajduje się w Indiach Zachodnich i jest częścią niezależnego państwa. Barbados . Resort położony w południowej części wyspy, w dzielnicy Chrystus Kościół .

Klimat w mieście

Klimat w Oystinse jest skrzyżowaniem wilgotnego tropikalnego i podrównikowego. Ciepłe, handlowe wiatry wieją z Oceanu Atlantyckiego przez cały rok, ze średnią temperaturą wody od 27 ° do 29 ° C. Od końca lipca do listopada pora deszczowa trwa w ośrodku, jednak woda w tym czasie jest nadal ciepła i zwykle nie jest niższa niż 26 ° C.

Windsurfing w Oistins

Tutaj fani podboju fal czekają na niesamowitą atmosferę i doskonałe warunki do aktywności na świeżym powietrzu. Ponieważ ośrodek położony jest na styku wód Oceanu Atlantyckiego i Morza Karaibskiego, ze względu na ruch mas wodnych, obecność wiatrów i kontrastów temperatur w Oistinach, zawsze występują wysokie i stabilne fale. Szczególnie dobry czas na surfować po barbadosach jest pora deszczowa. W tym okresie morza martwią się jeszcze bardziej, fale stają się wyższe i silniejsze, a tysiące entuzjastów surfingu i specjalistów pływa tutaj. Miasto organizuje także największe międzynarodowe zawody w tego typu sportów wodnych, w tym etapach Pucharu Świata.

Школа виндсерфинга в ОйстинсеВиндсерфинг в Ойстинсе

Co ciekawe Oistins?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na niezwykle bogaty naturalny i podwodny świat Oistins. Okoliczność ta wynika z faktu, że miasto jest przybrzeżne i obmywane jest w tym samym czasie wodami Oceanu Atlantyckiego i Morza Karaibskiego. Dlatego można tu zobaczyć ogromną ilość komercyjnych ryb, czasami bardzo egzotycznych ras, których nie ma nigdzie indziej na świecie.

Nie wspominając o lokalnych storczykach, które są naprawdę symbolami państwowymi. Na herbie Barbados przedstawia orchideę o nazwie "Caesalpinia the Beautiful" (Caesalpinia pulcherrima). Sam Oystins, miejscowi są skromnie nazywani "miastem orchidei".

Pod koniec kwietnia w mieście odbywa się wydarzenie, które zasługuje na szczególną uwagę. To jest ważne Barbados wakacje - festiwal rybny "Oistins". W czasie jego pobytu można oglądać na żywo pokazy folklorystyczne, wędkarstwo szybkie, wyścigi na plaży, targi i tańce uliczne.

Рыбный фестиваль в Ойстинсе

Co zwiedzić w Oistins?

  1. Targ rybny . Prawdopodobnie najbardziej znane miejsce w Oystin. Znajduje się na skrzyżowaniu Oistins Hill i głównej drogi Oistins. Każdego dnia przybywają tu kupcy z okolicznych wsi i miast, dostarczając na rynek szeroki wybór suszonych, wędzonych i świeżych ryb i owoców morza. Turyści przyjeżdżają na wycieczkę z sąsiednich wysp i lubią zwiedzać to miejsce, ponieważ oprócz różnorodności bardzo niskie ceny są mile zaskakujące. W piątek wieczorem odbywa się nie tylko handel, ale także taniec i spędzanie czasu w restauracjach. Kupione ryby można natychmiast gotować na grillu.
  2. Miami Beach i park morski . Nie są daleko od siebie, więc możesz odwiedzić oba miejsca jednocześnie. Plaża Miami jest pełna luksusowych hoteli i restauracji, aw podwodnym parku Ocean można zobaczyć przedstawicieli lokalnej flory i fauny.
  3. Graeme Hall Preserve . Położony 10 km od miasta. Możesz go odwiedzić tylko jako część grupy z przewodnikiem. Terytorium rezerwatu jest ściśle strzeżone, dla osób naruszających porządek istnieją surowe grzywny. Tutaj można zobaczyć gęste lasy, jeziora, bagna, wiele dzikich zwierząt.
  4. Zatoka Long Bay . To miejsce przypadnie do gustu miłośnikom spokojnego morza. Wielkie fale tutaj nie będą widoczne ze względu na obecność specjalnie zainstalowanych falochronów. Long Bay Beach Idealne na rodzinne wakacje z dziećmi.
  5. Sam Lord's Castle . Został zbudowany w 1820 roku i od tego czasu nie został przywrócony. Wzniesiony na cześć angielskiego zdobywcy, Lorda Zamku.
Рыбный рынок в БарбадосеMiami Beach
Graeme Hall Nature SanctuarySam Lord's Castle
Jedzenie i zakwaterowanie

W mieście doskonały wybór hoteli jako klasy premium i skromniejszy. Najbardziej prestiżowe hotele Oystin znajdują się w centrum miasta lub kilka minut spacerem od centrum, aby łatwo dotrzeć do atrakcji miasta. Z najpopularniejszych opcji pobytu w Oistins, wymieniamy hotele Butterfly Beach, Little Arches Boutique Hotel i Dover Beach Hotel. Wybór kawiarni i restauracji jest dość duży i różnorodny. Wśród turystów najbardziej polecanymi miejscami są Chillin & Grillin, Oistins, Kawiarnia Surfera i Fred's Bar & Restaurant Oistins. Główna kuchnia w restauracjach i kawiarniach miasta - narodowy Dania z owoców morza są często podawane.

Butterfly Beach HotelНомер в Butterfly Beach Hotel
Surfer's CafeСнек-бар в Ойстинсе
Jak się tam dostać?

Możesz dostać się do Oistins, korzystając z biletu lotniczego Międzynarodowy port lotniczy Grantley Adams . To tylko dwa kilometry na północny wschód, w mieście Bridgetown .