Co jest sławne wyspa Barbados ? Piasek plaże czysty, jak łza, woda, majestatyczne palmy, doskonale kuchnia i rum? Niewątpliwie te składniki odpocząć są znane każdemu turystowi. I Barbados - jest to stworzona przez człowieka i bardzo bogata w naturę wielowiekowa historia. Nasz artykuł poświęcony jest dwudziestu najbardziej interesujących faktów dotyczących wyspy Barbados.

Top 20 niesamowitych faktów na temat Barbados
 1. Dosłownie od portugalskiego Barbados oznacza "brodaty". Nazwę tę nadała wyspie w 1536 r. Portugalski żeglarz Pedro Campos. Figowe drzewa, splecione z epifitami, przypominały podróżnemu brodę.
 2. Wielkość wyspy nie jest imponująca - to tylko 425 metrów kwadratowych. km. (34 km długości i 22 km szerokości). Ale linia brzegowa rozciąga się na 94 km.
 3. Co ciekawe, Barbados jest miejscem narodzin grejpfruta. Wcześniej był określany jako pomelo, a później uznawany za niezależny rodzaj owoców cytrusowych. Obecnie ustalono, że jest to hybryda pomelo azjatyckiego i pomarańczy.
 4. Dzieci w wieku od 10 do 17 lat mogą pić alkohol w obecności rodziców. Bez nadzoru zgodnie z lokalnymi przepisami, alkohol jest dozwolony tylko w wieku 18 lat.
 5. Pierwsi niewolnicy, którzy pojawili się na wyspie, byli bladzi. Od 1640 do 1650 roku zesłano tutaj wrogów Imperium Brytyjskiego.
 6. Przez kilkaset lat wyspa była brytyjską kolonią, Brytyjczycy osiedlili się tutaj w 1627 roku, a Barbados uzyskał niepodległość dopiero w 1966 roku.
 7. Od 350 lat Barbados słynie z doskonałego rumu, który w 1980 roku stworzył popularny likier Malibu. Kokos, przypadkowo wrzucony do beczki z rumem, oznaczał początek produkcji likieru.
 8. Armia Barbados brała udział w pierwszej i drugiej wojnie światowej, podczas gdy siła sił zbrojnych wynosi 610, a siły lądowe składają się z tylko jednego pułku, złożonego z 500 żołnierzy.
 9. Głową państwa jest brytyjska królowa, ale gubernatorem rządzi wyspa w jej imieniu.
 10. Za kulisami Barbados nazywany jest "krajem latających ryb", co jest uważane za symbol wyspiarzy. Tytuł latającej ryby w pełni uzasadnia, ponieważ jej lot nad wodą osiąga maksymalnie 400 metrów, a prędkość wynosi 18 m / s.
 11. Mieszkańcy wyspy są dumni z czystej wody pitnej dostarczanej przez podziemne źródła.
 12. Wśród wszystkich wysp na Karaibach Barbados jest liderem pod względem poziomu życia - praktycznie nie ma tu biednych dzielnic.
 13. Godło państwowe przedstawia fikusa, dwie orchidee, trzcinę cukrową, delfina i pelikana, który jest symbolem świata zwierząt i roślin. Motto Barbadyjczyków: "Duma i pracowitość".
 14. Wiadomo, że na Barbadosie żył James Sisnett, drugi najdłuższy człowiek na planecie. Urodził się w lutym 1900 roku i zmarł w maju 2013 roku.
 15. Barbados odwiedzają liczne gwiazdy. Tutaj kupiono domy Oprah Winfrey i Britney Spears, często odwiedzają go małżonkowie Beckhama. Barbados jest domem dla słynnej piosenkarki Rihanny, która jest ambasadorem kraju w dziedzinie kultury i polityki młodzieżowej.
 16. Barbados jest jedyną wyspą na Karaibach, na której znajdują się zielone małpy.
 17. To właśnie na Barbadosie biolog z University of Pennsylvania Blair Hudges odkrył najmniejszego węża na świecie, którego długość nie przekracza 10 cm.
 18. Jedna piąta budżetu wyspy wydaje się na edukację, która jest zbliżona do brytyjskiego modelu. Wiadomo, że wskaźnik alfabetyzacji miejscowej ludności sięga 100%.
 19. Kwiat narodowy Barbadosu jest uważany za Cesalpinia the Beautiful (Orchid Ordinary).
 20. W Barbados jest najrzadsza na świecie kolekcja broni angielskiej z 17 wieku, który ma ponad 400 eksponatów.
Барбадос - родина грейпфрутаЗнаменитый барбадосский ромБарбадос - родина певицы Рианы
Герб БарбадосаЛетучая рыба. БарбадосСамая маленькая змея в мире обитает на Барбадосе