Ile miejsc w świecie o nieznanym, niesamowitym pięknie i jak mało o nich wiemy! Położony w Ameryce Środkowej, Republika Kostaryki jest jednym z najmniejszych i jednocześnie pięknych krajów w regionie. Państwo podzielone jest na siedem prowincji, o jednym z nich będzie mowa w naszym artykule.

Ogólne informacje na temat prowincji Guanacaste

Prowincja Guanacaste rozprzestrzenia się na północny zachód Kostaryka wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Centrum administracyjne - miasto Liberia który jest również uważany za jeden z głównych kurorty krajów, ponieważ jest to drugi co do wielkości lotnisko w Kostaryce .

Obecnie w Guanacaste mieszka około 327 000 osób, co jest najniższą liczbą w kraju, jednak w sezonie turystycznym liczba ta staje się znacznie większa dzięki przybyszom z zagranicy. Jeśli chodzi o warunki pogodowe, klimat w tej części kraju jest tropikalny, bardzo łagodny. Przez cały rok jasne słońce świeci, średnia temperatura wynosi + 22 ... + 25 stopni.

Bardzo ciekawa i pochodzenie nazwy regionu: guanacaste to drzewo narodowe Kostaryki, które w wysokości sięga 20-25 metrów, a średnica jego pnia czasem sięga nawet 4 metrów! Na terenie województwa znajduje się wiele naturalnych stref i rezerwatów, w których to drzewo rośnie wszędzie - stąd właściwie to imię.

Дерево Гуанакасте - национальный символ Коста-Рики

Święta prowincji Guanacaste

Region ten jest uważany za najbardziej odpowiedni do "leniwego" odpoczynku. Luksus plaże są nie tylko najlepsze, ale także najczystsze w Kostaryce. Najpopularniejsze miejsca wśród turystów to:

  1. Playa del Coco - idealne miejsce na hałaśliwe wakacje w dużej grupie przyjaciół; wiele imprez i nocnych dyskotek.
  2. Playa Flamingo - odpowiedni dla rodzin z dziećmi, a także dla osób ceniących wygodę i przytulność.
  3. Playa Grande to mieszanka, miejsce, w którym lubią się zarówno młodzi, jak i starzy ludzie.

Warto zauważyć, że wszystkie te plaże są bardzo lubiane na wakacjach Tazhka dzięki doskonałym warunkom do uprawiania surfować i nurkowanie .

Плайя-дель-КокоPlaya Flamingo
Серфинг в ГуанакастеПодводный мир Гуанакасте
Co zobaczyć?

Do głównych atrakcji Guanacaste w Kostaryce należą:

Национальный парк ГуанакастеЗнаменитый подвесной мост в парке Монтеверде
Ринкон-де-ла-ВьехаИсточники Табакон
Hotele i restauracje w regionie

Pomimo faktu, że prowincja Guanacaste jest uważana za najrzadziej zaludnioną, można znaleźć wiele wspaniałych hoteli dla każdego gustu i budżetu. Tak więc, najbardziej popularne hotele z wczasowiczami to Tamarindo Diria w Tamarindo, Occidental Grand Papagayo Resort w Carrillo i Guanacaste Hotel in Liberia.

W odniesieniu do lokalna kuchnia warto zauważyć, że charakteryzuje się wysoką zawartością przypraw, zwłaszcza papryczek chili. Więc nie wahaj się wyjaśnić ostrość potraw od kelnerów. Wśród najlepszych obiektów gastronomicznych, według opinii turystów, można wyróżnić Bar Restauracyjny Ginger, Toro Negro Steakhouse i Citron Restaurante.

Occidental Grand Papagayo ResortGuanacaste HotelHotel Tamarindo Diria Beach Resort
Toro Negro SteakhouseGinger Restaurant BarCitron Restaurante
Jak się tam dostać?

Do większości kurortów Kostaryki ze stolicy San Jose Możesz łatwo dostać się tam samolotem. Jeśli wolisz bardziej budżetową opcję rekreacyjną, powinieneś skorzystać transport publiczny : Jazda autobusem do Guanacaste będzie nieco ponad 200 kilometrów i potrwa nie więcej niż 3-4 godziny.