Miasto Liberia jest centrum administracyjnym prowincji Guanacaste w Kostaryka . Jego charakterystyczną cechą jest dogodna lokalizacja, która ułatwia wizytę stolica kraju jak również najbardziej znany plaże i zabytki . Ta okoliczność zwiększa atrakcyjność turystyczną Liberii i czyni z niej drugie najważniejsze miasto w kraju.

Zabytki Liberii

Liberia została nazwana "Białym Miastem" (La Ciudad Blanca), ponieważ większość domów ma kolor mleczny, są one specjalnie malowane wapnem ekstrahowanym w tych częściach, aby miasto wyglądało elegancko. Co ciekawe, drzewa Guanacaste rosną na każdym kroku w Liberii, z niezwykłymi nasionami i przyjemnym aromatem, które stały się jednym z symboli Kostaryki. Wieczorem wiele ptaków leci do nich, aw ich koronie ukrywają się małpy wyje.

Najpiękniejszą częścią miasta jest główna ulica, Calle Real (Calle Real), gdzie znajduje się wiele pięknych historycznych budynków i obiektów kulturalnych, takich jak Muzeum Kowboje. Ponadto różne oficjalne i imprezy wakacyjne , w tym parady koni, rodeo, festiwale i fiesty, występy wędrownych muzyków. Ten plac zdobi Kościół Niepokalanego Poczęcia. Zwróć uwagę na budynek byłego komendanta, położony naprzeciwko gminy, imponujący na zewnątrz i zbudowany w duchu architektury militarnej. Wśród innych godnych uwagi miejsc zwracamy uwagę na Muzeum Sztuki Religijnej, znajdujące się w pierwszym kościele miasta, zwanym Kaplicą Agonii i Muzeum Folkloru.

Liberia jest blisko parki narodoweSanta Rosa i Rincón de la Vieja , słynny kurort Tamarindo i jego wspaniałe plaże. Możesz łatwo dostać się do kurortów w Papagayo Bay, a nawet do stolicy Kostaryki - miasta San Jose .

Городской скверВ центре города
Parque National Rincón de la ViejaПанорама окрестностей Либерии
Zakwaterowanie i wyżywienie w mieście

W Liberii znajdziesz duży wybór hoteli - od najskromniejszych do najbardziej prestiżowych. Najbardziej popularnymi wśród turystów są Four Seasons Resort Costa Rica na półwyspie Papagayo, Villa Caletas, Best Western Hotel i kasyno El Sitio, Best Western Las Espuelas i Blue River Resort & Hot Springs.

Kawiarnie i restauracje w mieście najczęściej oferują gościom dania kuchni latynoamerykańskiej, Kostarykański , Kuchnia peruwiańska, hiszpańska i europejska. Wśród wszystkich instytucji w mieście, najbardziej godne uwagi są Restaurante Tierra Mar, Cafe Liberia, Marisqueria Sabor Porteno, Restaurante Casa Vieja i Steak Restaurante Piso'e Tierra.

Отель Blue River ResortОтель Best Western El-Sitio
Ресторан отеля Four SeasonsРесторан отеля Best Western Las Espuelas
Jak się tam dostać?

Liberia ma drugą co do wielkości Lotnisko Kostaryka . Nazywa się Daniel Oduber i ustępuje tylko lotnisku w San Jose pod względem liczby lotów, które otrzymuje. Dla tych, którzy planują odwiedzić prowincję Guanacaste, lepiej skorzystać z lotniska w Liberii.

Аэропорт ЛиберииНа территории аэропорта