Heredia - miasto w Kostaryka , stolica prowincji o tej samej nazwie. Znajduje się zaledwie 10 km od San Jose . W latach trzydziestych Heredia była stolicą Kostaryka i choć okres ten nie trwał długo, pojawienie się "stolicy" wpłynęło na wygląd miasta dość wyraźnie: w tym czasie pojawiło się wiele pięknych rezydencji, z których większość to obecnie muzea.

Więcej o Heredii

Heredia to duże miasto: żyje w nim ponad 34 tysiące ludzi, a na prowincji żyje około 120 tysięcy osób. Miasto jest jednym z centrów ekonomicznych Kostaryki, a jego rozwój nigdy nie ustąpił stolicy, a czasami wyprzedził. Na przykład jedna z pierwszych linii kolejowych pojawiła się w Heredii, największej uczelni w Kostaryce i na Uniwersytecie Narodowym, gdzie studiują nie tylko lokalni, ale także zagraniczni studenci, wydziały Międzynarodowego Uniwersytetu Ameryki, Uniwersytetu Sztuk i Nauk, Uniwersytetu Ameryki Łacińskiej, Hispano -Amerykański uniwersytet.

Heredia jest również nazywana Ciudad de las Flores - "Miasto kwiatów". I faktycznie, miasto jest prawie zakopane w roślinach: kwiaciarnie można znaleźć prawie na każdym kroku, wiele klombów zdobią ulice miasta, aw wielu sklepach z pamiątkami klienci prezentują maleńkie bukiety. Ale Heredia zawdzięcza swój przydomek nie kwiatom, ale słabszej płci - uważa się, że właśnie tutaj najpiękniejsze kobiety mieszkają w Kostaryce.

Klimat w Heredii jest gorący, niezależnie od pory roku. Średnia dzienna temperatura wynosi + 25 ° С, średnia noc to + 15 ° С. Pora deszczowa trwa od maja do października, wrzesień jest najbardziej deszczowy - ponad 410 mm opadów przypada na miesiąc. Roczna stawka - ponad 2370 mm.

Эредия - деловой центр Коста-Рики
Zabytki

Heredia ma dość długą historię: została założona w 1706 r. Przez imigrantów z Kartageny, a już w 1736 r. Miasto było wystarczająco duże, aby mieć własną parafię. Istnieje wiele atrakcji, z których większość znajduje się w historycznym centrum. Przede wszystkim należy zauważyć starą fortecę El Fortin z XVII wieku, która jest symbolem miasta. W dawnych koszarach na jego terenie znajduje się Muzeum Obrony.

Historię miasta można znaleźć w muzeum historii lokalnej, które mieści się w kolonialnej willi z XVIII wieku. Kolejny sławny Kostaryka Atrakcje - Nowoczesna katedra Niepokalanego Poczęcia. Niedaleko od fortu znajduje się szkoła Republiki Argentyńskiej, Liceum de Heredia, kościół parafialny Niepokalanego Poczęcia, wyróżniający się niezwykle piękną i harmonijną architekturą. Stary kościół św. Franciszka, Pałac Sportów, Muzeum Kultury Ludowej, Park Rekreacyjny Bosque de la Hoja, Zoo Inbio Park, Rezerwat Braulio Carillo . Turyści z dziećmi zainteresowani będą wycieczką do fabryki czekolady Nahua.

Дворец спортаЛицей де ЭредияМузей народной культуры
Старая крепостьФонтан в центральном паркеЦентральный почтамт
Церковь Святых ангеловЦерковь Непорочного зачатияЦерковь Святого Франциска
Zakwaterowanie i posiłki

Jak już wspomniano, Heredia jest bardzo blisko stolicy, a co do zasady można tu przyjechać na zwiedzanie San Jose . Jednak w Heredii są bardzo przyzwoite hotele. Najlepsze z nich można nazwać 3 * Hotel El Bambu (nie jest w samym mieście, ale pół kilometra od niego), Cariari Bed & Breakfast, San Lorenzo Inn, Hotel & Boutique Hojarascas, Hotel Chalet Tirol, a od niedrogich opcji - Tony's Hostel Hostel Boutique.

Jako jeden z kulturalnych i gospodarczych ośrodków, Heredia regularnie przyjmuje dużą liczbę odwiedzających. Mogą łatwo znaleźć miejsce do jedzenia: w mieście znajduje się ponad 130 restauracji, w których można spróbować potraw takich jak Kostarykański oraz Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, kuchni europejskiej. Najlepszymi miejscami dla odwiedzających była restauracja Quattro, która specjalizuje się głównie w kuchni włoskiej, kawiarni-pizzerii Kawah Cafe, która serwuje najlepszą kawę w Heredii, Restaurante Leño Y Carbon, która specjalizuje się w owocach morza, Trilogy Pub & Friends, gdzie produkują własne piwo i gdzie jest wegetarianin menu, pizzeria Nonno's Pizzeria.

Отель Сariari Bed-BreakfastKawah cafe - одно из лучших кафе в Эредии
Zakupy

Ponieważ Heredia jest także stolicą kawy Kostaryki, głównymi pamiątkami zakupionymi przez turystów są kawa, sole do kąpieli kawowych, likiery kawowe i słodycze z nadzieniem do kawy.

Ale "produkty kawowe" - nie jedyne, co można kupić. W mieście i jego okolicach znajduje się kilka dużych centrów handlowych, z których największym i najsłynniejszym jest Paseo de las Flores Mall, w którym mieści się ponad trzysta sklepów. Popularny wśród turystów zakupowych i centrum handlowego Qaryari. W mieście znajduje się kilka placów targowych.

Paseo de las Flores - самый крупный молл в Эредии

Jak dostać się do Heredii?

Do Heredii z San Jose w linii prostej tylko 10 km. Jeśli jedziesz samochodem na drodze numer 3, podróż potrwa od 20 minut do pół godziny - w zależności od dostępności korków. Możesz iść na drogę numer 1, do której może dotrzeć Autopista Gral Cañas / Carr Interamericana; w tym przypadku musisz przejechać 2 km więcej, ale droga zajmie mniej czasu - od 20 do 25 minut.