Państwo Barbados w Zachodnich Indiach jest żywym przykładem bogatego życia kulturalnego ludzi. Żyją tu w wyważony i spokojny sposób, ale przez cały rok odbywają się w nich różne uroczystości, w tym te zaplanowane na najważniejsze daty państwowe. Na Barbados obchodzić święta rolnicze i filmowe, pokazy muzyczne i przedstawienia teatralne, procesje karnawałowe, imprezy sportowe, festiwale muzyki klasycznej, operowej i sakralnej.

Święta według miesiąca

Zwracamy uwagę na kalendarz świąt Barbados aby każdy mógł sam zdecydować, kiedy odwiedzić wyspę.

  1. W styczniu na turystów czekają jazzowe festiwale profesjonalnych i młodych wykonawców, Festiwal Wiatrowy i Kitesurfingowy, Nowy Rok (1 stycznia) i Dzień Premiera Errola Barrowa (21 stycznia).
  2. W lutym możesz odwiedzić festiwal Holtown i międzynarodowy puchar na polo, a także wystawa osiągnięć gospodarki narodowej.
  3. W marcu zaczyna się Congalayn, a także festiwale muzyki klasycznej, operowej i sztuki klasycznej Holder's Season, wyścigi konne w Pucharze Sandy Lane .
  4. W kwietniu warto odwiedzić festiwal rybny Oystins, organizowany pod tym samym tytułem miasto , festiwal kinematografii, także 28 kwietnia, jest świętem narodowym Barbadosu - to Dzień Bohaterów.
  5. Maj to miesiąc Karnawału Zgromadzenia Barbados, festiwali muzyki gospel, muzyki celtyckiej, Karaibskiego Festiwalu Piosenki Duchowej i Rajdu Karnawałowego. 1 maja Barbados obchodzi Święto Pracy.
  6. Latem można odwiedzić festiwale Przytnij ponad , Paint-it-Jazz, turniej windsurfingowy w Silver Sands i krykieta.
  7. Jesienią Barbados jest gospodarzem Festiwalu Sztuki Twórczej (wrzesień), festiwalu Barbados Taste i festiwalu jazzu młodych talentów (październik), Narodowego Festiwalu Sztuki Niezależnej i Sztuki oraz święta Fan Walk (listopad). 30 listopada ogłoszono Święto Niepodległości Barbadosu.
  8. W grudniu najbardziej spektakularnymi są seria wyścigów "Roads of Barbados", festiwal Run Barbados oraz imprezy poświęcone świętom Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
Run Barbados SeriesBarbados Gospelfest
Funkcje świąt

Święta na Barbados są obchodzone szeroko, jasno i są niezapomnianym wydarzeniem dla tych, którzy decydują się je odwiedzić. Do najciekawszych należą:

Przytnij ponad

Najważniejszym i znaczącym festiwalem w kraju jest Carnival Over Carnival ("Crop Over Festival"). Trwa trzy tygodnie od początku lipca, a kończy się uroczystą procesją w Dzień Kadoomenta (Dzień Kadooment), który obchodzony jest w pierwszy poniedziałek sierpnia. Święta są starożytne tradycje , odnotowano od czasów kolonialnych Barbados. Crop-Over symbolizuje początek zbiorów trzciny cukrowej. Tutaj znajdziesz występy muzyczne, walki kulinarne, różne targi, pokazy kostiumów, a nawet fajerwerki. Tutaj możesz także zobaczyć konkurs muzyczny Peak-o-de-Grosp na muzykę calypso.

Фестиваль Кроп-ОверРианна на Kadooment Day параде

Holtown

W lutym Barbados gospodarzem Holtown Festival. Jest poświęcony rocznicy przybycia tutaj w 1627 r. Pierwszych mieszkańców Anglii. Celebracja Holtown trwa przez tydzień i obejmuje targi, pokazy muzyczne i wyścigi samochodowe.

Фестиваль ХолтаунЯрмарка в Холтауне

Congaline

Pod koniec marca uroczystości uliczne rozpoczynają się na festiwalu w Congalayn. Najważniejszą częścią tego święta jest procesja taneczna mieszkańców i gości wyspy od Bridgetown do Świętego Wawrzyńca. Wszyscy uczestnicy festiwalu tańczą Kongu i pokonują dystans 6 km, w towarzystwie muzyków, DJ-ów i całego sprzętu. Również podczas Congalayn Wystawa rzemiosła i produktów spożywczych Świętego Wawrzyńca.

Уличный фестиваль Конгалайн

Festiwal ryb w Oystin

Na cześć podpisania Karty Barbadosu na weekend Wielkanocny mieszkańcy całego kraju chodzą na festiwalu ryb w Oystin. Obecnie zbierają się tam rybacy z całego świata i demonstrują nie tylko sztukę tradycyjnego rybołówstwa, ale także najnowsze osiągnięcia w produkcji narzędzi połowowych. Na festiwalu w Oystinse oczekuje się nie tylko rywalizacji w połowach szybkich, ale także pokazów folklorystycznych, wyścigów na plaży, targów i tańców ulicznych na świeżym powietrzu. Nie ma zwyczaju wyłaniania zwycięzców i przegranych, atmosfera jest bardzo przyjazna, a każdy uczestnik konkursu otrzymuje nagrodę za udział.

Приготовление рыбы на фестивалеРыбный фестиваль

Barbados Jazz Festival

W styczniu największy festiwal jazzowy w kraju odbywa się na Barbadosie, który gromadzi wielu gwiazdorskich gości - mistrzów tego muzycznego kierunku. Występy trwają 7-10 dni i odbywają się w różnych miejscach w kraju. W październiku możesz zobaczyć występ młodych miłośników jazzu.

Barbados Jazz FestivalВыступление на джазовом фестивале