Niesamowita wyspa na Karaibach, przyciągająca turystów za jej cudowną plaże , najczystsze morze i, oczywiście, rafy koralowe - to wszystko Barbados . Naturalne i klimatyczne cechy wyspy pozwalają na surfowanie tutaj przez 365 dni w roku. Ta okoliczność sprawiła, że ​​wyspa była jedną z najlepszych. kurorty dla surferów z całego świata.

Klimat Barbadosu

Wyspa ma łagodny klimat tropikalny, wieje ciepły wiatr. W ciągu ponad 3 tysięcy godzin słońce świeci. Można wyodrębnić okres suchy (od grudnia do czerwca) i porę deszczową (od lipca do listopada).

W ciągu dnia temperatura powietrza waha się od 21 ° do 26 ° C, czasami dochodzi do 30 ° C. Temperatura wody w ciągu roku jest utrzymywana na poziomie 26 ° C i więcej.

Funkcje surfowania na Barbadosie

Przede wszystkim przybywasz Barbados Surfersi mają niepowtarzalną okazję, by wybrać kolor fali. Tak więc, na wschodnim wybrzeżu wyspy, woda ma ciemną barwę, ponieważ wychodzi na Ocean Atlantycki. Na południowym i zachodnim wybrzeżu, wręcz przeciwnie - bardzo czysta, czysta, niebieska woda, ponieważ te brzegi wychodzą na Morze Karaibskie.

Najważniejsze jest to, że surfing na Barbados można ćwiczyć przez cały rok, ponieważ wyspa znajduje się poza linią archipelagu i tutaj fale nieustannie napływają wraz z falami. Warto jednak zauważyć, że najodpowiedniejszym okresem do surfowania na tej wyspie jest czas od października do marca. W tych miesiącach fale w północnej części Barbados osiągają wysokość 6-10 stóp, reszta czasu, wysokość zazwyczaj nie przekracza 5-6 stóp, pod warunkiem, że nie ma wiatru.

Fale na Barbados są bardzo zróżnicowane pod względem złożoności. Na południowym i zachodnim wybrzeżu znajdują się liczne przerwy na plaży dla początkujących surferów, a także dla profesjonalistów i bodyboarderów. Wschodnie wybrzeże słynie z lokalu Soup Bowl, a także różnego rodzaju raf koralowych.

Zakwaterowanie i posiłki

Jeśli planujesz wziąć udział w kursie deski surfingowej na Barbados, zalecamy zorganizowanie wycieczki na szkolenie w szkole surfingu, na przykład w Surfer's Point, położonej pomiędzy plażami Miami Beach w Oistins i Long bay beach w dzielnicy Chrystus Kościół . Wtedy nie musisz szukać miejsc na nocleg i jedzenia. Uczniowie szkół surfingu, w zależności od wybranego miejsca, zazwyczaj znajdują się w mieszkaniach, pensjonatach i hotelach w pobliżu, a jedzenie organizowane jest w kawiarniach i restauracjach wybranych hoteli lub w lokalnych instytucjach. Przy wynajmie apartamentów od turystów z reguły można gotować samodzielnie w wyposażonej kuchni.

Barry's Surf SchoolОбучение серфингу
Miejsca do surfowania po wyspie

Na Barbados znajdziesz wystarczającą liczbę miejsc, w których, w zależności od poziomu szkolenia, możesz zacząć uczyć się surfingu lub ćwiczyć swoją wiedzę i umiejętności, aby pokonać fale. Południowa strona wyspy jest bardziej odpowiednia dla doświadczonych surferów ze względu na fakt, że zawsze są tu dość potężne fale, które, szczególnie podczas odpływu, pędzą z niezbędną prędkością i mocą.

Jednym z najbardziej popularnych miejsc do surfowania na Barbadosie są Brandons Beach i South Point. To właśnie w tych miejscach często odbywają się międzynarodowe konkursy wśród surferów. Na plaży w Cottons Bay znajduje się kolejna baza surfingowa o nazwie Freids. Tutaj raczej umiarkowane fale, a zatem większa liczba kochanków.

Wschodnie wybrzeże Barbadosu jest świetne dla początkujących, radzimy w tych miejscach zwrócić uwagę na takie przerwy na plaży jak Sandbank i Reged Point (Ragged Point). Doświadczeni surferzy wolą oczywiście Soup Bowl (Soup Bowl), znajdujący się około Kąpiele (Batszeba).

W zachodniej części Barbadosu są doskonałe miejsca z wysokimi falami, ale warunki do treningu i treningu na tym wybrzeżu nie są stałe. Jeśli jednak wybrałeś zachodnią stronę Barbadosu, najlepsze miejsca tutaj to Maycocks, Tropicana, Piaszczysta dróżka (Sandy Lane) i Betts Rock (Batts Rock).

Barbados Surfing Association aktywnie stara się promować ten sport, w związku z którym co roku organizowane są konkursy na tytuł najlepszego surfera roku, w których mogą uczestniczyć zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Na przykład w kwietniu możesz wziąć udział w Mistrzostwach Szkół (Mistrzostwach Szkół), w maju odbędą się Krajowe Zawody (National), aw listopadzie Pro Surfing Championships. Powinniśmy również zwrócić uwagę na mistrzostwa Soup Bowl, które odbyły się w listopadzie na wschodnim wybrzeżu.

Brandons BeachSouth Point Barbados