Odpocznij Jamajka Staje się coraz bardziej popularny zarówno wśród doświadczonych podróżników, jak i początkujących turystów. Fascynujące kaskady wodospadów, majestatyczne góry, ciepłe lazurowe morze, złote plaże i gościnni mieszkańcy - to tylko niewielka część tego, co dadzą ci wakacje na Jamajce.

Jaki jest najlepszy czas na wakacje w Jamajce?

Nie można powiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się na Jamajkę, ponieważ sezon wakacyjny tutaj trwa cały rok. Warto zauważyć, że w lecie wyspa jest gorętsza, a pory deszczowe są częstsze, ale ceny wakacji w hotelach na Jamajce są znacznie zmniejszone. Najsilniejsze huragany i deszcze padają na początku jesieni, a dopiero w listopadzie rozpoczyna się stosunkowo pora sucha, a reszta na Jamajce nabiera tempa.

Ale szczyt napływu gości obchodzony jest zimą: od grudnia do stycznia i od końca stycznia do końca marca. Według turystów, rekreacja na Jamajce w lutym jest bardzo popularna - to prawdziwy ładunek wesołości, świetnego nastroju i pozytywnych emocji przez cały rok.

Ośrodki wypoczynkowe i wakacje na plaży

Prawdziwy skarb plaż jest w okolicy kurorty . Na Jamajce znajdziesz pierwszorzędne wakacje na plaży na luksusowych wybrzeżach Ocho Rios, Montego Bay i Negril.

  1. Niezapomniane wakacje w ośrodku Montego Bay - Są to ogromne pola golfowe, przytulne restauracje, galerie i sklepy oraz, oczywiście, niezwykle piękne plaże. Śnieżnobiałe, piaszczyste wybrzeże należy do chronionego parku morskiego parku. Lokalne wody lecznicze każdego roku przyciągają ogromną liczbę turystów.
  2. Rozważa się najpiękniejszy kurort Negril . Ten kurort, który ma dziesiątki kilometrów białego piasku, ma wiele restauracji i kawiarni. Plaże Negril, znane na całym świecie, są pochowane w placerach palm kokosowych. Po odpoczynku tutaj poczujesz ducha wolności i zanurzysz się w bajce.
  3. Jeszcze bardziej fascynujące wakacje na plaży na Jamajce da obszar kurortu Ocho Rios która zasłynęła z wielu elitarnych hoteli, festiwali jazzowych i niezrównanych plaż. Niezwykły kształt plaży, przypominający półksiężyc, usiany białymi kryształami piasku. Wycieczki morskie na kajakach i motocyklach wodnych są wysoko cenione przez turystów, zwłaszcza rodziny z dziećmi.

Działania na Jamajce

Jamajskie wakacje są tak różnorodne, że nawet dla najbardziej wybrednego turysty jest tu rozrywka dla duszy. Ktoś pójdzie do wspaniałe plaże , aby rozkoszować się szumem fal, rozkoszować się słońcem i uzyskać równomierną opaleniznę, a ktoś wyruszy na wędrówkę przez lasy tropikalne lub pozostanie w wioskach rybackich. Ci, którzy są przyzwyczajeni do nocnego życia, oferują ekscytujące rejsy na jachtach z zapalającymi tańcami i szalonymi imprezami.

Miłośnicy ekstremalnego wypoczynku znajdą na Jamajce rozrywkę, taką jak rafting na tratwach wykonanych z bambusa, spływy kajakowe na wzburzonych rzekach, nurkowanie pierwszej klasy i zejście do królestw jaskiniowych. Prawdziwi romantycy mogą wziąć ślub na Jamajce i spędzić miesiąc miodowy. Jamajski wypoczynek to prawdziwy odpoczynek dla ciała i duszy.

Co zobaczyć podczas wakacji na Jamajce?

Podróżując po Jamajce, koniecznie odwiedź ją. zabytki . Najpopularniejsze są najczęściej fotografowane. Rzeka Dunns Falls , Błękitna laguna w Port Antonio , która stała się ulubionym miejscem nie tylko dla turystów, ale także dla filmowców. i wielu innych.

Miłośnicy muzyki reggae docenią Muzeum Boba Marleya w Kingston . I, oczywiście, nie można ignorować głównej ulicy turystycznej miasta, która jest ogromną liczbą sklepów i sklepów z pamiątkami, barów i restauracji, kasyn i klubów nocnych.

Водопады Даннс-РиверГолубая лагуна в Порт-АнтониоДайвинг на Ямайке
Заповедник Роял ПалмМорские экскурсииМузей Боба Марли
Пляж Doctors CaveСплавы на бамбуковых плотахУлица Глостер Авеню