Port Maria to małe miasteczko na północy Jamajczycy , nad brzegiem zatoki Karaibskiej. Port Mary jest centrum administracyjnym parafii Najświętszej Marii Panny. Współrzędne miasta: 18 ° 22'13 "szerokości geograficznej północnej i 76 ° 53'25" długości geograficznej zachodniej.

Historia miasta

Miasto zostało założone przez Hiszpanów, którzy nadali mu nazwę Puerto Santa Maria i zorganizowali w tym miejscu drugą kolonistyczną osadę na Jamajce. W dzisiejszych czasach Port Maria rozrosła się, zorganizowano tu rozwiniętą infrastrukturę i stworzono całkiem dobre warunki dla turystów.

Klimat w Port Maria

W tych częściach występuje wyraźny tropikalny klimat i wysoka wilgotność. Warto jednak zauważyć, że ze względu na dogodne położenie Port-Maria nieustannie wieje chłodny wietrzyk z morza, co pozwala bez problemu wytrzymywać ciepło i wysoką wilgotność.

Панорама города Порт-Мария

Zabytki miasta

Port-Maria jest najbardziej atrakcyjny, ponieważ znajduje się na brzegu zatoki, w samym centrum skalistego lasu na wyspie Cabarita. Po obu stronach - zachodniej i wschodniej - płyną odpowiednio rzeki Padji i Otram.

Wśród budowli zachowanych z czasów kolonialnych najciekawszy jest kościół Mariacki z 1861 r., A także ratusz (zbudowany w 1820 r.) I sąd rejonowy.

Zaledwie 1,5 km od Port Maria znajduje się wojsko Fort Haldane Nazwany na cześć generała George'a Haldana i zbudowany w połowie XVIII wieku. Służył jako obrona miejskiego portu i garnizon dla żołnierzy. Obecnie Fort pozostaje ruiną i parą pistoletów, jako przypomnienie brytyjskich rządów w Port Maria i całej Jamajce.

Port Maria Civic Center

Zakwaterowanie i posiłki

Polecamy pobyt w Casa Maria Hotel, Galina Breeze, River Lodge lub Villa On De Rock. Są to dobrze ugruntowane miejsca do rekreacji, zapewniające komfortowe warunki życia i przyzwoitą obsługę. W tych hotelach znajdziesz doskonałe restauracje z dużym wyborem potraw. Kuchnia jamajska .

Отель Casa MariaОтель Galina Breeze

Jak się tam dostać?

Ze względu na dużą odległość do Jamajki, nie ma bezpośrednich lotów do jej miast, więc będziesz musiał lecieć z 1 lub 2 transferami. Jedną z najbardziej popularnych opcji jest lot do stolicy lotniska. Kingston (nazywa się Norman Manley) przez Londyn. Ponadto jest to najbliższe lotnisko do miasta Port Maria. Będziesz musiał przejechać zaledwie 60 km do miejsca docelowego, zamówić taksówkę do Port-Maria lub wynająć samochód.