Tłumaczenie z hiszpańskiej nazwy Kostaryka brzmi jak "bogaty brzeg". Rzeczywiście, Plaże ten niesamowity kraj uważany jest za jeden z najlepszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska na świecie. Jednak prawdziwym cudem Kostaryki jest parki narodowe rozproszone po całym terytorium Republiki. Opiszemy jedno z nich dalej.

Flora i fauna Cagno Negro

Na wstępie należy zauważyć, że obszar rezerwatu jest dość duży (prawie 10 tys. Hektarów). W tym obszarze, w zadziwiający sposób, znajdują się prawie wszystkie gatunki ptaków i zwierząt zamieszkujących Amerykę. Faktem jest, że sam park znajduje się na przecięciu wszystkich "tras" wędrownych ptaków. Dzięki tej funkcji dziś mamy okazję poznać florę i faunę Cagno Negro.

Jeśli chodzi o ptaki, w parku można spotkać białe ibisy, bociany leśne, zielone bociany, pelikany itp. Łącznie istnieje do 200 gatunków. Wśród najsłynniejszych przedstawicieli świata zwierząt na szczególną uwagę zasługują tapiry, jaguary, krokodyle, kapucyni i wiele innych. Ponadto na terenie Parku Narodowego Cagno Negro rośnie wiele endemicznych roślin.

Co robić w parku?

Biura podróży Kostaryka oferować wiele wycieczki , które obejmują również wizyty w parkach narodowych. Porozmawiajmy o kilku popularnych trasach:

  1. Chodzące safari. Zwykła wycieczka pieszymi po parku z krótkim wprowadzeniem do lokalnych zabytków i mieszkańców.
  2. Rejs statkiem. Ten wariant rozrywki jest idealny dla dużej firmy. Podczas wycieczki będziesz opowiadany i pokazywany przez mieszkańców podwodnego świata.
  3. Wędkowanie. Ulubiona atrakcja turystyczna w rezerwacie Cagno Negro. Na terenie parku płynie rzeka Rio-Frio, w której znajduje się niesamowita liczba ryb. Jest to pancerna szczupak, gaspar i tarpon - w ogóle raj dla rybaków.
Jak odwiedzić?

Główny Międzynarodowy port lotniczy Kostaryka , w którym przybywa większość turystów, znajduje się w stolicy kraju San Jose . Stamtąd możesz dostać się do Cagno Negro jako część grupy turystycznej lub polecieć do najbliższego miasta do parku (Los Chiles), a następnie podjechać do transport publiczny .

Река Рио-ФриоПарк Каньо-Негро - рай для птиц
Причал в паркеМестное кафе