Wodospad La Fortuna, być może, jest jednym z najbardziej znanych wodospadów Kostaryka . Znajduje się w jednym z parków narodowych niedaleko wulkanu Arenal i tytułowe jeziora . Wodospad robi niesamowite wrażenie: stroma ściana wody o wysokości 65 metrów, otoczona mgłą uformowaną z najmniejszego oprysku, a bujna egzotyczna roślinność tworzy zaskakująco harmonijny obraz. Więcej szczegółów na ten temat zostanie omówionych później.

Co zobaczyć?

Wodospad jest uważany za jeden z najbardziej dostępnych w Kostaryka : żeby to zobaczyć, po prostu zejdź na dół i niech będzie wystarczająco stromo. A ci, którzy są zbyt leniwi, aby to zrobić, mogą podziwiać to z góry, ze specjalnie wyposażoną platformą widokową.

Wspinaczka z wodospadu jest dość stroma, więc starsi turyści i rodziny z dziećmi lepiej nie odwiedzają, zwłaszcza w upale. Reszta powinna się z nimi napić. Najlepiej zjeżdżaj w tenisówkach lub podobnych butach, musisz wziąć kapcie, aby czuć się wygodnie w pobliżu laguny u podnóża wodospadu. Należy jednak pamiętać, że w porze deszczowej schody mogą być śliskie.

Jak dostać się do wodospadu?

Wodospad można oglądać wybierając jedną z odpowiednich tras - końską, rowerową lub pieszą - w Parku Narodowym Arenal. Możesz dostać się do rezerwy, kupując zorganizowaną wycieczkę w dowolnym biurze podróży lub hotel . Możesz dostać się tutaj i siebie, na przykład, droga samochodem od San Jose zajmie to około 3 godzin: najpierw musisz iść na Av 10, a następnie kontynuować na drodze numer 1, a następnie w drogę nr 702 i wziąć numer drogi 142 w kierunku z miasta La Fortuna .

Так водопад выглядит издалекаВодопад - одна из известнейших достопримечательностей Коста-Рики