Naród wyspiarski Cypr znajduje się we wschodniej części Morza Śródziemnego. Turystyka jest główną gałęzią gospodarki kraju, od plaże , klimat Zabytki historyczne i architektoniczne przyciągają corocznie wielu turystów z całego świata. I, oczywiście, każdy z nich się zastanawia ile pieniędzy zabrać na Cypr i co można trochę zaoszczędzić. Porozmawiamy o głównych kryteriach niedrogich wakacji na Cyprze.

Jak tanio się zrelaksować na Cyprze?

  1. Sezon Pierwszą rzeczą, na którą powinieneś zwrócić uwagę, jest pora roku, w której planujesz wakacje. Jeśli pójdziesz w środku sezon , wtedy będziesz musiał zapłacić dużą sumę, ale jeśli skorzystasz z urlopu poza sezonem, nie tylko zaoszczędzisz dużo pieniędzy, ale także będziesz cieszyć się pogodą, ponieważ do końca sezonu nie ma wyczerpującego ciepła.
  2. Niezależne planowanie . Planując urlop, powinieneś najpierw zdecydować, czy powierzysz organizację wakacji firmie turystycznej, czy określisz własne trasy podróży, zarezerwujesz hotel i wybierzesz restauracje. Niezależne wysiłki zmniejszą wydatki o co najmniej dwa razy. Jeśli z jakiegokolwiek powodu ta metoda nie pasuje do Ciebie, pomyśl o wypaleniu kuponów - mogą one zmniejszyć obciążenie związane z wydatkami kurortowymi.
  3. Lot Jak zrelaksować się na Cyprze tanio? Kolejną luką w oszczędnościach może być lot. Jeśli korzystasz z usług lotów czarterowych, możesz umieścić w kieszeni połowę kwoty, którą musiałbyś zapłacić za usługi biura podróży.

  4. Visa Obecnie dostępna jest wiza PRO - jest to wiza przeznaczona na krótki pobyt w kraju. Do jego rejestracji wystarczy pobrać formularz z sieci ogólnoświatowej, wypełnić wszystkie wykresy i przesłać je do departamentu wizowego ambasady na Cyprze. W ciągu pół godziny zostaniesz wysłany wniosek wizowy , drukowanie, które można swobodnie odwiedzić w kraju. Nawiasem mówiąc, oszczędności w tym przypadku wyniosą około trzystu euro, co jest bardzo znaczące.
  5. Zakwaterowanie Inną opcją oszczędności jest zakwaterowanie. Cypr zapewnia pełen zakres usług w tej dziedzinie, dzięki czemu można znaleźć całkiem przyzwoitą opcję i jednocześnie zaoszczędzić pieniądze. Ta metoda oszczędzania jest szczególnie dogodna dla firm wczasowiczów. W takim przypadku oferujemy wynajem mieszkania dla 5 osób. Warunki życia w nich są wygodne, a różnica w płatnościach jest znaczna. Na przykład dla pokoju dwuosobowego w Hotel Limassol Zapłacisz 5-6 razy więcej. Można również znaleźć tanie i tanie hotele na Cyprze, za które będzie miło zaskoczyć.
  6. Rozrywka Możesz obniżyć koszty rozrywki i wycieczek i szukać ich bezpośrednio na miejscu, zamiast zamawiać przez biura podróży. Zwiedzanie jest wygodniejsze w autobusach lub wynajmowane samochody .
  7. Jedzenie Okazuje się, że można zaoszczędzić na żywności. Na Cyprze niezliczone punkty gastronomiczne: od niedrogich tawern po luksusowe restauracje. W tym samym czasie, ISIC lub Euro 26 są akceptowane wszędzie - są to karty rabatowe, które pozwolą zaoszczędzić część pieniędzy. Lepiej je zorganizować przed odlotem - dlatego jest to bardziej korzystne i bardziej niezawodne.
  8. Plaże . Inna opcja, która obniży koszty wakacji - to jest odpowiednie plaże. Отдых на Кипре Większość z nich należy do gminy, więc świadczone usługi i rzeczy są płatne. Na przykład wynajęcie szezlongów waha się w granicach 2-5 euro. Jeśli zabierasz najbardziej potrzebne rzeczy do odpoczynku (kapcie, ręczniki, łodzie), możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Na koniec chciałbym zauważyć, że wakacje służbowe są znacznie bardziej opłacalne i bardziej ekonomiczne niż podróżowanie w pojedynkę lub w parach. Cypr jest miejscem masowej rekreacji dla młodych ludzi, więc wszystko jest zaprojektowane dla tej kategorii tutaj. Dla wygody kup przewodnik po wyspie lub ulotki informacyjne, które są rozprowadzane wszędzie. Wszystkie powyższe pomogą Ci uzyskać tańsze wakacje na Cyprze.