Ostatnio podróżujesz Kambodża stał się prawdziwym trendem, a sam kraj stał się szybko rozwijającą się mekką turystyczną. I nic dziwnego. Połączenie piękna klimat morza atrakcje bogate możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu i nurkowanie z niskimi cenami jak magnes przyciąga turystów. Miejsca do zwiedzania tutaj również są masowe. Porozmawiamy o głównych, identyfikując ceny i najważniejsze cechy wycieczek w Kambodży.

Główne cechy wycieczek w Kambodży

Prawdopodobnie pierwsze pytanie, które pojawia się w głowie turysty podczas poszukiwania ciekawej wycieczki, będzie związane z językiem używanym przez zamierzonego przewodnika. A dzięki temu wszystko jest proste. W tej chwili w Kambodży można bardzo łatwo znaleźć wycieczki po rosyjsku, angielsku i innych językach.

Kilka słów o korzyściach płynących z wycieczek. Warto zarezerwować wycieczkę, jeśli podróżujesz z firmą. Pozwoli ci to znacznie zaoszczędzić. Cóż, jeśli podróżujesz sam, to w końcu nic nie powstrzyma cię od znalezienia turystów o podobnych zainteresowaniach. Przewodnicy, w jakimkolwiek języku mówią, zazwyczaj albo mieszkają w Kambodży, albo spędzają tutaj dużo czasu. Tacy ludzie będą mogli udzielić ci pełnych informacji na temat różnych tradycje , wakacje i pokażą ci rogi, których przewodnicy milczą.

Najczęściej w kosztach wycieczki obejmuje już transfer, wynajem łodzi lub innych środków transportu, często obejmuje wodę, serwetki i tym podobne. Czasami warto odbywać wycieczki, które łączą inspekcję kilku atrakcji naraz. W takim przypadku cena wycieczek do kilku miejsc w Kambodży będzie znacznie niższa niż w przypadku oglądania ich indywidualnie.

Popularne trasy zwiedzania
  1. Tonle Sap Lake . Ta wycieczka zajmie Ci około pięciu godzin i będzie kosztować około 90 $ grupy c. Zostaniesz przetransportowany wzdłuż unikalnego jeziora, które może zmieniać obszar swojej wody trzy do czterech razy, co zmusza mieszkańców do budowania domów na wysokich palach.
  2. Wycieczka po Parku Narodowym Phnom Kulen . Cena - 110 USD za grupę (maksymalnie 11 osób). W tym świętym miejscu, w którym narodziło się Imperium Angkor, możesz spacerować po dżungli, pływać pod wodospadem, patrzeć na komórki pustelników i nauczyć się wielu legend związanych z tym miejscem od przewodnika. Przy okazji, nie zapominaj, że na długie spacery w przyrodzie muszą być odpowiednie buty i odzież.
  3. Wycieczki do świątyń Angkor ( Angkor Wat , Ta Prom , Bayonne itp.) Takie wycieczki są liczne: przegląd, "małe kółko", "duże kółko", indywidualne wycieczki VIP. Ceny wynoszą odpowiednio od 60 do 260 USD i więcej. Czasami cenę biletów wstępu na terytorium kompleksu świątynnego można dodać do tej ceny. Należy to wcześniej określić. Wybierając wycieczkę po kompleksie świątynnym, należy kierować się czasem, w którym jesteś gotów wydać na to wydarzenie i jego kosztem.
  4. Wycieczki w Phnom Penh , miasto z duszą i charakterem, które pomimo obfitości nowych budynków, zachowuje swoje historyczne oblicze. Na jego terenie znajduje się wiele pałaców, świątyń i innych ciekawych miejsc ( Pałac królewski , Srebrna pagoda , Wat Phnom , Wat Unal , Muzeum Narodowe Kambodży itp.) Z reguły takie wycieczki nie są tanie, około 60 USD od osoby.
  5. Prowincja Kambodży . Możesz odbyć wielodniową wycieczkę po prowincjach wraz z przewodnikiem. Ta wycieczka po Kambodży będzie kosztować około 400 USD za osobę. W jego ramach można zwiedzać prowincje, w których żyją wyjątkowe mniejszości etniczne, i podziwiać piękno nietknięte cywilizacją.
  6. Battambang . Drugie co do wielkości miasto Kambodży jest doskonałym przykładem rozwoju kolonialnego. Niedaleko od niego przechodzi kolej, po której jeżdżą ... bambusowe pociągi. Co to jest, a także wiele więcej można znaleźć na trasie Battambang. Koszt wycieczki wynosi około 220 USD za grupę.
  7. Sihanoukville . I, oczywiście, rozmawianie o wycieczkach w Kambodży jest niemożliwe bez wspominania Sihanoukville . To nowoczesne miasto portowe zachowało wiele starożytnych zabytków: świątynię Wat Kraom, Wat Leu, znajdujące się w pobliżu Ream National Park - wszystko to i wiele więcej jest zdecydowanie warte uwagi turystów.
Экскурсии по озеру ТонлесапНациональный парк Пном КуленАнгкор
ПномпеньБамбуковый поезд в БаттамбангеХрам в Сиануквиле