Egzotyczny kraj Malezja przyciąga wielu turystów. Ciekawe jest zobaczyć sposób życia Malezyjczyków, innych niż Europejczycy, aby podziwiać lokalną florę i faunę. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić ten interesujący kraj, nie ignoruj ​​miasta Kuala Kangsar.

Informacje ogólne i położenie geograficzne

To miasto znajduje się na zbiegu rzeki Perak i Kangsar na północy półwyspu Malakka. Kuala Kangsar jest centrum powiatu w stanie Perak. Jego powierzchnia to 204,94 metrów kwadratowych. km, a mieszka tu ponad 150 tysięcy osób. To miasto słynie z produkcji gumy. A wszystko dzięki temu, że rosną plantacje drzew kauczukowych.

Kuala Kangsar to "królewskie miasto", ponieważ od XVIII wieku znajduje się tutaj rezydencja sułtana Peraka. Inne miasto słynie z tego, że w 1897 roku po raz pierwszy odbyła się konferencja władców Malezji.

Klimat Kuala Kangsar

Miasto położone jest w strefie klimatu równikowego o niewielkich rocznych wahaniach temperatury (średnia roczna wynosi + 25 ° C). Latem są tam ciągłe monsuny, dlatego sezon letni jest zawsze mokry na półwyspie Malakka, gdzie znajduje się Kuala-Kangsar.

Zabytki Kuala Kangsar

Malezyjski Kuala Kangsar to małe miasto, ale jest wiele ciekawych miejsc, w których można odwiedzić turystów:

 1. Meczet Ubudiah jest jednym z najpiękniejszych meczetów w Malezji , znajduje się w pobliżu centrum miasta. Został założony przez sułtana Idrisa Murshidula Adzama. Na wzgórzu Bukit Chandan wznosi budowlę o oszałamiającej architekturze w stylu mauretańskim. Fasada meczetu ozdobiona jest białym marmurem, a jego złote minarety i kopuły są ukoronowane. Wokół budynku terytorium jest bardzo zadbane i czyste, jest wiele miejsc do parkowania samochodów. Wejście do meczetu jest dozwolone tylko dla muzułmanów.
 2. Мечеть Ubudiah MosqueВнутреннее убранство мечети
 3. Królewskie Muzeum Królewskie w Perak mieści się w drewnianym budynku, zbudowanym bez jednego gwoździa. Został wzniesiony dla szacha sułtana Iskandara w 1926 roku. Dawniej budynek ten nazywano Pałacem Pamięci, Wikliną i Pałacem w dolinie. Dziś muzeum zachowuje regalia sułtanów, fotografie członków rodziny królewskiej, różne eksponaty opowiadające o przeszłości i teraźniejszości życia monarchów tego państwa.
 4. Музей Perak Royal Museum
 5. Most na rzece Perak , łączący wyspę Penang z resztą miasta, ma długość 13,5 km. Jest to najdłuższy most w całej Azji Południowo-Wschodniej.
 6. Мост над рекой Перак
 7. Najstarszy hevea w Malezji , którego wiek wynosi około 100 lat, rośnie obok budynku administracji okręgowej miasta. Ta guma nadal odróżnia lateks.

Hotele w Kuala Kangsar

W centralnej części Kaulu-Kangsar jest ich kilka hotele , gdzie możesz zatrzymać się na czas pobytu w tym mieście:

 1. MH Hotel Sungai jest jednym z najbardziej znanych hoteli w Kuala Kangsar. To prawda, że ​​znajduje się 16 km od miasta. Ale hotel oferuje pełną gamę usług dla swoich gości: czyste, przytulne i przestronne pokoje, uprzejmy personel, bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu oraz parking.
 2. Отель MH Hotel Sungai
 3. Urban Homestead z małymi pokojami i pięknym wystrojem, jak wielu gości. Jego personel jest uprzejmy i pomocny.
 4. Отель Urban Homestead
 5. Hotel i restauracja Kangsar znajduje się obok rynku miejskiego. Ma przytulne i czyste pokoje, aw restauracji można skosztować pysznego i niedrogiego lunchu.
 6. Отель Kangsar Hotel and Restaurant
 7. Hotel Blue Star mieści się w zabytkowym budynku. Słynie z demokratycznych cen i wysokiej jakości usług.
Blue Star Hotel

Restauracje

W Kuala-Kangsar jest niewiele restauracji. Wśród nich są następujące:

 1. Teratak Warisan Kampung Kuala Kangsar potraktuje cię narodowe dania malezyjskie , oparte na owocach morza.
 2. Teratak Warisan Kampung Kuala Kangsar
 3. Yut Loy Coffeeshop - tutaj, oprócz tradycyjnych lokalnych smakołyków, przygotowują potrawy z kurczaka, wołowiny, czerwonej fasoli, a także pysznej aromatycznej kawy.
 4. Yut Loy Coffeeshop
 5. Secret Recipe Kuala Kangsar wyróżnia się swobodną atmosferą połączoną z dobrą orientalną kuchnią.
Secret Recipe Kuala Kangsar

Jak dostać się do miasta?

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Malezję, najprawdopodobniej skorzystasz z usług lotniczych transport , aby dostać się do tego kraju. I już ze swojej stolicy do miasta Kuala Kangsar można dojechać pociągiem, który odjeżdża Dworzec centralny w Kuala Lumpur . Podróż trwa około 3 godzin. Pomiędzy miastami kursuje 11 pociągów (w zależności od operatora).

Możesz podróżować ze stolicy do Kuala Kangsar i wynajęty samochód . W drodze będziesz spędzał około 2 godziny i 40 minut.

Путешествие на поезде до Куала-Кангсар