Kambodża atrakcyjne nie tylko dla turystów, którzy wolą wakacje na plaży , ale także dla tych, których przyciągają głębiny i podwodne piękno. Pomimo tego, że kierunek nurkowania jest dość młody, udało mu się już zdobyć doskonałą reputację. Różnorodność miejsc do nurkowania, ogromna liczba mieszkańców głębin Kambodża miejsce, w którym każdy nurek znajdzie coś dla siebie. W tym przypadku nie trzeba mieć wielkiego doświadczenia w nurkowaniu, tutaj nauczysz się wszystkiego.

Ogólne cechy nurkowania w Kambodży

 1. Temperatura wody wynosi około 28-30 ° C, niezależnie od pory roku.
 2. Nurkowanie tutaj jest interesujące o każdej porze roku, wszystko zależy od twoich preferencji. Pamiętaj jednak, że pora deszczowa rozpoczyna się w czerwcu, a kończy w październiku. A deszcz z reguły przychodzi po południu.
 3. Widoczność podwodna - od 6 do 35 metrów w zależności od lokalizacji i warunki pogodowe .
 4. Sprzęt jest zwykle wliczony w cenę nurkowania. Ale jeśli masz wszystko, czego potrzebujesz do nurkowania, możesz uzyskać zniżkę.

Miejsca do nurkowania w Kambodży

 1. Jeden z najlepszych ośrodki Kambodża do morza do nurkowania jest brany pod uwagę Sihanoukville . Przede wszystkim ta część kraju zyskała ogromną popularność dzięki najczystszej plaże oraz duża liczba pobliskich miejsc nurkowych, które są odpowiednie zarówno dla doświadczonych, jak i początkujących nurków. Z Sihanoukville Możesz wybrać się na wycieczkę nurkową, która potrwa kilka dni lub udać się na pobliskie wyspy.
 2. Koh Rong Samloi i Koh rong . Aby dostać się na te dwie wyspy, wokół których również znajdują się ciekawe miejsca do nurkowania, będziesz musiał spędzić około dwie godziny na łodzi. Ale warto. Obok wysp zobaczysz łyżwy, rozgwiazdy, skorpiony i to nie jest cała lista. Rocky Bay, Secret Garden, Cobia Point i Nudibranch Heaven są popularnymi miejscami na wyspach.
 3. Ko Kon . Ta mała wyspa znajduje się pomiędzy dwoma wymienionymi powyżej. Od strony zachodniej są kolorowe korale, tutaj zobaczymy dużą papugę i żółty sultanok. Od strony południowej nurkom towarzyszyć będą rekiny, płaszczki i węgorze. Strona południowa jest również popularna wśród miłośników nocnego nurkowania.
 4. Wody wokół wysp Ko Tang i Ko Prince imponują nurkom niesamowitą burzą kolorów i doskonałą widocznością. Co do zasady odwiedzający te wyspy zamawiają wycieczkę nurkową z noclegiem na łodzi nurkowej. Ta opcja zapewnia doskonałą okazję do zapoznania się z lokalnymi barakudami, stawonogami i ślimakami nagoskrzelnymi.
БарракудыСкорпена
Centra nurkowe

Jak już powiedzieliśmy, nurkowanie w Kambodży przybiera na sile. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się tu wiele nowych centrów nurkowych. Oto niektóre z nich.

 1. Sklep nurkowy . To centrum szkoleniowe znajduje się na jednym z plaże w Preăh Sihanouk - Serendipity . Oferuje kursy PADI dla nurków na różnych poziomach: wstępny Discover Scuba, Open Water, Advanced Open Water i Dive Master. Ponadto, w tym centrum można wypożyczyć sprzęt i zanurzyć się, jeśli masz już doświadczenie. A dla tych, którzy chcą być sami z dala od wszystkich, specjaliści tego ośrodka nurkowego organizują indywidualne wycieczki na sąsiednie wyspy.
 2. EcoSea Dive oferuje podobne usługi. Główne zalety tego ośrodka można nazwać możliwością wyboru języka, w którym odbędzie się szkolenie, a także zapewnieniem mieszkań na wyspach dla nurków.
 3. Scuba Nation Centrum Rozwoju Instruktorów PADI 5 Star. Centrum to było jednym z pierwszych w Kambodży, dlatego do wszystkich jego zalet można zaliczyć organizację nurkowania. Tutaj możesz również wziąć kursy PADI dostosowane do Twojego poziomu.

Należy zauważyć, że w przeważającej części szkolenia w Kambodżańskich centrach nurkowych odbywają się w języku angielskim. Ale jesienią 2012 roku otworzono tu Centrum Nurkowe U-Dive dla turystów rosyjskojęzycznych. Centrum oferuje szkolenia na temat nowego nowoczesnego sprzętu, boty nurkowe do przemieszczania się na duże odległości są wyposażone w klimatyzowane pokoje, a początkujący i ci, którzy nurkowali więcej niż raz, będą mogli zdobyć nową wiedzę i doświadczenie.

The Dive ShopОфис одного из дайв-центров Камбоджи