Kambodża Jest małym królestwem położonym w południowo-wschodniej Azji. A w Kambodży, tak jak w większości sąsiednich krajów, nigdy nie jest zimno. Jednak kraj ma raczej małą linię brzegową. Z tego powodu turyści, którzy wolą wyłącznie wakacje na plaży, często odwiedzają sąsiednią Tajlandię lub Wietnam. Ale miłośnicy nowych i niezwykłych wrażeń z pewnością będą mieli coś do zobaczenia w Kambodży.

Klimat

Klimat w królestwie jest tropikalny, z wyraźnym podziałem na pory suche i pory deszczowe. Pogoda w miesiącu w Kambodży jest bezpośrednio zależna od monsunu. Określają zmianę pory mokrej i suchej w kraju.

Zimowa pogoda

Zimą w Kambodży jest sucho i stosunkowo chłodno. Po południu powietrze ogrzewa się do 25-30 stopni, aw nocy w niektórych częściach kraju może stać się chłodne nawet do 20. Pogoda w grudniu w Kambodży cieszy się z braku opadów, które kończą się nawet późną jesienią. Miesiące zimowe uważa się za najlepszy czas na zwiedzanie kraju. W Kambodży pogoda w styczniu i lutym jest najwygodniejsza dla turystów z północnych krajów, którzy nie są przyzwyczajeni do ekstremalnych upałów.

Wiosenna pogoda

Wiosną temperatura zaczyna rosnąć. W kwietniu i maju powietrze może ogrzać się nawet o 30 stopni, a nawet więcej. Suchą pogodę okresowo rozcieńcza się małymi deszczami. Jednak przyjemna morska bryza, którą można zjeść zimą, znacznie słabnie wiosną. Ale nawet przy wzroście temperatury wiosna to dobry czas na wizytę w Kambodży.

Letnia pogoda

Latem w kraju robi się bardzo gorąco. Temperatura wzrasta do 35 stopni. Wilgotność jest również znacznie większa ze względu na dużą liczbę monsunów. Pora deszczowa przybywa do kraju na początku lata. Pogoda w Kambodży w lipcu jest bardzo wilgotna i pada prawie codziennie. Ponadto, ze względu na dużą ilość opadów, ruch w kraju może być skomplikowany. Wiele dróg w tym okresie jest zamazanych lub zalanych. W sierpniu pogoda w Kambodży również nie ma wakacji na plaży. Pogoda w Kambodży za miesiące_1 W końcu deszcze na wybrzeżu mogą być silniejsze i dłuższe niż w innych regionach kraju.

Jesienna pogoda

Z początkiem jesieni temperatura powietrza stopniowo spada. We wrześniu pogoda w Kambodży nadal zapewnia dyskomfort przy większej ilości opadów. Wrzesień jest szczytem pory deszczowej. Prysznice mogą być dość długie i wypadać codziennie. Jednak pod koniec października cyklon zaczyna się wycofywać. A w listopadzie turyści zaczynają przyjeżdżać do kraju w poszukiwaniu relaksujących wakacji na plaży lub aktywnych przygód.